Stypendia dla uczniów i absolwentów w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA”. Wnioski do 11 czerwca 2024 r.

Szanowni Państwo !

Poniżej informacje dotyczące tegorocznych programów stypendialnych.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:  11.06.2024 r. (środa) DO GODZ.15:00

TERMIN NIEPRZEKRACZALNY!!!!

Stypendium udzielane jest TYLKO jeden raz w czasie trwania nauki w szkole danego typu na okres 10 miesięcy, tj. od września do czerwca.

Wnioski w formie papierowej (wniosek, podpisane oświadczenie) wraz z kopiami  dyplomów, zaświadczeń, itp. (potwierdzona zgodność z oryginałem) oraz w formie elektronicznej(wniosek, oświadczenie oraz zapisane pojedynczo dyplomy itp. – każdy dyplom lub zaświadczenie w osobnym  pdf potwierdzające osiągnięcia) przyjmują:

pani Joanna Łaźniowska

adres

pani Edyta Grzywnowicz – Starmach

adres

Wnioski można składać w 2 kategoriach:

1. Stypendium Miasta Wrocławia za wybitne osiągnięcia w nauce
  2. Stypendium Miasta Wrocławia dla laureatów w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej

Wnioski i formularze do pobrania na stronie internetowej:

Wrocławskim programem wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA objęci są uczniowie, którzy uzyskali w roku szkolnym 2023/2024 co najmniej pięć ocen celujących na świadectwie oraz posiadają szczególne osiągnięcia w różnych dziedzinach szkolnych i pozaszkolnych na szczeblu co najmniej wojewódzkim/ okręgowym, a w przypadku szkół podstawowych co najmniej powiatowym.

Spełnienie wyżej wymienionych kryteriów należy zaświadczyć kopiami dokumentów potwierdzonymi za zgodność z oryginałem przez dyrektora lub wicedyrektora szkoły.

Dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej może złożyć nie więcej niż trzy wnioski o przyznanie stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce.

Stypendia przydzielane w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA” mają charakter uznaniowy. Ich liczba jest uzależniona od wysokości środków finansowych zaplanowanych w budżecie Gminy Wrocław na ten cel.

Więcej informacji na ten temat oraz formularze wniosków znajdą Państwo na stronie internetowej:

Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

Edyta Grzywnowicz – Starmach

Joanna Łaźniowska