Dzień kropki w klasie 3a i 2a

Dzień Kropki obchodzony jest od 15 września 2009 roku. Historia tego święta wiąże się z książką Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. W świetlicy szkolnej czekały na dzieci kropkowa mata do tańca, gra terenowa, w której dzieci rozwiązywały takie zadania jak labirynty, kropkowy szyfr, czy kropkowy obraz. Oprócz tego dzieci otrzymały kropkowe odznaki i mogły zrobić zdjęcie w zabawnej foto budce. Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.

Przygotowała Pani Urszula Taborek i Pani Magdalena Filipiak.