Szachiści SP 71 dziesiatą drużyną w Finale projektu Edukacja przez szachy w szkole

W przeddzień międzynarodowego Dnia Przyjaciela, nasi młodsi szachiści z klas 1-3 zagrali na finale ogólnopolskim projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, który odbył się jak co roku na warszawskim Torwarze. W turnieju wzięło udział rekordowe 106 szkół z z nich aż 804 uczniów.  Walka trwała do ostatnich sekund turnieju, a o zwycięstwie i końcowej klasyfikacji zadecydowały małe punkty… Zdobyliśmy zacne 10 miejsce w rankingu szkół. w klasyfikacji indywidualnej nasz Piotr z kl. 1b zajął w swojej grupie rewelacyjne 5 miejsce. Cieszymy się ogromnie z osiągnięcia naszego pierwszaka Piotra, niech będzie to dobrą wróżbą na kolejne lata… Gratulujemy również wszystkim zawodnikom, a szczególnie drużynie z klasy 3A, dla której był już to ostatni turniej w tym projekcie!

Tradycją już staje się to, że w ramach tego wyjazdu łączymy przyjemne z pożytecznym… Tak było i tym razem… W dzień przed rozgrywkami przy szachownicach, oczywiście zaplanowana była wycieczka po Warszawie. Zwiedziliśmy Sejm, poznaliśmy pracę naszych posłów, z którymi udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcia. Spacerowaliśmy po Centrum Warszawy, odwiedzając Pała Kultury i Nauki. Wrażeń co nie miara… Zwięczeniem wyjazdu był oczywiście turniej…