Olimpiada Matematyczna Juniorów (aktualizacja – zgoda na przetwarzanie danych)

Aktualizacja.

Zapraszamy uczniów, którzy zgłosili się do uczestnictwa w części testowej Olimpiady dnia 27 września po pierwszej lekcji na III piętro budynku B. Konkurs odbędzie się w salach 3.04, 3.06 i 3.07. Należy zabrać ze sobą przybory do pisania (długopis w kolorze niebieskim lub czarnym), brudnopis, zgodę na przetwarzanie danych, jeżeli wcześniej nie było dostarczone. Mozna ze sobą zabrać przybory geometryczne.

Zgoda na przetwarzanie danych  jest do pobrania na  stronie  OMJ.

Zapraszamy do udziału w XIV Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. OMJ jest ogólnopolską olimpiadą dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Zadania są jednakowe dla obu grup, jednak progi kwalifikacyjne do poszczególnych etapów są różne. Zadania nie są typowymi zadaniami szkolnymi. Nie wymagają zaawansowanej wiedzy, lecz pomysłowości i wyobraźni.  Finaliści OMJ mają możliwość kontynuowania nauki w dowolnie wybranej szkole średniej z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej.

Zawody są trójstopniowe. Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej.

• Część korespondencyjna polega na samodzielnym rozwiązaniu podanych zadań i przesłaniu ich do Okręgowego Komitetu OMJ  listem poleconym najpóźniej do 15.10.2018 r. samodzielnie lub za pomocą szkoły (prace opisane zgodnie z Regulaminem można składać u p. A. Olechowskiego do 11.10.2018 r. ). Rozwiązanie każdego zadania punktowane jest w skali 0, 2, 5 lub 6 punktów, przy czym ocenie podlega przedstawiony tok rozumowania. Przy rozwiązaniu zadań otwartych oceniana jest przede wszystkim kompletność i poprawność rozumowań. Należy pisać jak najwięcej wyjaśnień do poszczególnych etapów rozumowania. Ich brak może spowodować, że oceniający uzna pracę za niekompletną i obniży ocenę.
  • Część testowa odbędzie się 27.09.2018 r. o godz. 9.00 w szkole. Uczniowie w ciągu 75 min. odpowiadają na 15 pytań. Każde pytanie się z trzech stwierdzeń, z których część jest prawdziwa, a część fałszywa (mogą być także wszystkie prawdziwe lub wszystkie fałszywe). Jeżeli podane zostaną poprawne trzy odpowiedzi, to uczestnik otrzymuje 1 pkt. Za podanie poprawnych dwóch otrzymuje 1/2 punktu. W pozostałych przypadkach nie otrzymuje się punktu. Uczestnik przystępujący do części testowej zawodów stopnia pierwszego ma obowiązek zaopatrzyć się w przybory do pisania (długopis lub pióro piszące kolorem czarnym lub niebieskim) oraz czyste kartki papieru, które posłużą jako brudnopis. Uczestnik oprócz przyborów do pisania, posiadać jedynie przybory do konstrukcji geometrycznych (ekierka, linijka, cyrkiel, ołówek). W szczególności, korzystanie z książek, notatek, kalkulatorów, telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3 i innych urządzeń elektronicznych nie jest dozwolone. Zapraszamy do zapoznania się z Wytycznymi dla uczestników części testowej.

Wynik w zawodach pierwszego stopnia jest sumą punktów zdobytych w obu częściach: korespondencyjnej i testowej.
Nie jest konieczne rozwiązanie wszystkich zadań ani branie udziału w obu częściach. Uczeń, który weźmie udział w teście lub prześle rozwiązanie przynajmniej jednego zadania z części korespondencyjnej, stanie się uczestnikiem Olimpiady i w zależności od uzyskanego wyniku może zostać zakwalifikowany do zawodów stopnia drugiego. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się na stronie internetowej Olimpiady: omj.edu.pl

Do Olimpiady uczniowie zgłaszają się u nauczycieli matematyki do 24.09.2018 r.

W najbliższym czasie Organizator udostępni formularze zgody na przetwarzanie danych osobowych, które również opublikujemy na stronie szkoły (wpis zostanie zaktualizowany). Po 24.09.2018 r. wpis zostanie zaktualizowany o nr sali w bud . B, w której będzie się odbywała część testowa. W części testowej będą mogli wziąć udział tylko uczniowie z podpisaną przez rodziców zgodą opublikowaną przez Organizatora.

Wyciąg z Regulaminu
„Udział w zawodach pierwszego stopnia jest równoznaczny z wyrażeniem przez prawnego opiekuna uczestnika zgody na przetwarzanie danych osobowych w stopniu niezbędnym do przeprowadzenia oceny nadesłanych prac konkursowych, kwalifikacji do zawodów stopnia drugiego oraz przygotowania zestawień statystycznych, a także — w przypadku kwalifikacji do zawodów stopnia drugiego — zgody na umieszczenie na stronie internetowej OMJ imienia, nazwiska, klasy oraz nazwy szkoły na liście osób zakwalifikowanych do zawodów stopnia drugiego na stronie internetowej OMJ. W przypadku braku w/w zgód, prace ucznia nie będą oceniane i w konsekwencji uczeń ten nie będzie podlegał kwalifikacji do zawodów kolejnych stopni.

Rozwiązania zadań części korespondencyjnej należy redagować na oddzielnych arkuszach formatu A4, zapisanych jednostronnie. W prawym górnym rogu każdego arkusza powinien się znajdować numer zadania. Jeśli uczeń nie brał udziału w części testowej, powinno to zostać odnotowane na każdym arkuszu pod numerem zadania. W lewym górnym rogu każdego arkusza powinny się znajdować dane uczestnika i szkoły: imię i nazwisko uczestnika — napisane WIELKIMI LITERAMI, klasa, nazwa szkoły oraz adres szkoły (ulica, numer domu, kod pocztowy, miejscowość, powiat, województwo).
Rozwiązania zadań powinny być przesłane listem poleconym na adres Komitetu Okręgowego, w którego zasięgu terytorialnym znajduje się szkoła, w terminie ogłoszonym przez Komitet Główny (decyduje data stempla pocztowego). Prace przesłane po terminie nie będą rozpatrywane. W przypadku, gdy uczeń wysyła prace bez pośrednictwa szkoły, koperta powinna być opatrzona imieniem i nazwiskiem ucznia oraz dokładnym adresem szkoły, w tym także numerem telefonu i adresem e-mail szkoły. Na kopercie powinna się także znaleźć nazwa powiatu oraz województwa, w których znajduje się szkoła.”

Regulamin OMJ