Sport w SP71

Oferta zajęć sportowo-rekreacyjnych

Zajęcia na basenie

Każdy uczeń naszej szkoły ma możliwość uczestniczenia w zajęciach na basenie raz w tygodniu pod opieką instruktora. Dzieci oswajają się z wodą, uczą się pływać oraz doskonalą swoje umiejętności pływackie. Mają także możliwość zdobycia karty pływackiej. Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zajęcia na lodowisku

Z zajęć na lodowisku przy ulicy Spiskiej korzysta wielu uczniów naszej szkoły. Wymiernym efektem lekcji nauki jazdy na łyżwach jest zdobycie brązowego medalu na Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej przez nasze uczennice oraz zwycięstwo w biegu finałowym uczennicy klasy siódmej.

Piłka siatkowa

Od marca 2013 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie VOLLEYMANIA, zorganizowanym przy współpracy Urzędu Miasta Wrocławia, Fundacji Kraina Siatkówki i Klubu Sportowego Gwardia. Projekt polega na organizacji na terenie Wrocławia szkolenia z zakresu minisiatkówki. Dwa razy w tygodniu dzieci klas 4–6 uczą się grać w siatkówkę, a raz w miesiącu rozgrywany jest duży turniej z ich udziałem. Nasi reprezentanci zajmują wysokie miejsca w rywalizacji międzyszkolnej.

Koszykówka

Dziewczynki i chłopcy z klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej tworzą drużyny koszykarskie, które uczestniczą z sukcesami w projekcie BASKETMANIA.

Zajęcia do wyboru z wychowania fizycznego

W SP 71, w ramach zajęć do wyboru z wychowania fizycznego, proponowane są dla uczniów klas siódmych następujące zajęcia sportowe: siatkówka, koszykówka, nordic walking i pływanie.

Uczniowie mogą również uczestniczyć w ramach Szkolnego Klubu Sportowego w zajęciach z piłki nożnej, fitnessu oraz aktywnie spędzać przerwy na sali gimnastycznej.

Szkoła bierze udział w rozgrywkach sportowych w ramach Igrzysk Miasta Wrocławia, organizowanych przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w następujących dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, tenis stołowy, biegi przełajowe, lekkoatletyka i szachy.