SPORT W SP71

Propozycja imprez i zawodów sportowych planowanych przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego dla uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2021/2022.

 • Współzawodnictwo sportowe klas I-III
 • Organizacja wieloboju sportowo-rekreacyjnego ( wiosna) – koordynator- P. Leopolski
 • Współzawodnictwo sportowe klas IV-V  (cały rok)
 • Rozgrywki w wybrane gry zespołowe ( ringo, unihok) – koordynator- P.  Leopolski
 • Współzawodnictwo sportowe klas VI-VII (cały rok)
 • Rozgrywki w wybrane gry zespołowe ( siatkówka, piłka nożna) -koordynator- M. Karpińska, J. Soberka
 • Współzawodnictwo sportowe klas VIII ( cały rok)
 • Rozgrywki  wybrane gry zespołowe ( siatkówka, piłka nożna, koszykówka) – koordynator- P. Puchalska, G. Bartosik   
 • Dzień Sportu Szkolnego klas I-VIII ( wiosna 2022)- P. Leopolski, zespół nauczycieli wf
 • Mistrzostwa SP 71 w pływaniu ( czerwiec 2022)- J. Soberka,  P. Leopolski
 • Mistrzostwa SP 71 w szachach ( październik- listopad 2021)- P. Puchalska
 • Turniej Mikołajkowy- mecz:  Nauczyciele- Uczniowie ( grudzień 2021)

Basketmania 2019

W roku szkolnym 2018/2019 r w turnieju BASKETMANII z SP71 udział wzięły obie reprezentacje żeńska i męska.Nasze drużyny stanęły do walki bardzo zmotywowane i  w całym turnieju rywalizowały z mocnymi reprezentacjami innych szkół.Reprezentacja dziewcząt w składzie:Dominika Iskrzyńska, Natalia Derkacz, Natalia Majka, Oliwia Puchalska, Weronika Kosobudzka, Emilia Leineweber, Dominika Jackowska, Kasia Knapińska, Ania Grynkiewicz, Karolina Graf.Koszykarki z SP 71 miały nie lada zadanie, by...
CZYTAJ WIĘCEJ

Sukcesy uczniów SP71 na Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

W dniu 22 maja 2019 r na Stadionie Olimpijskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Wystartowało ok 1000 zawodników,a wśród nich również reprezentacja SP71 klas 7-8 i 3 gim. Wspaniałe sukcesy odnieśli:  Paulina Kubis uczennica klasy 8D w skoku w dal zajęła 1 miejsce, Salomea Jasiczek z klasy 8c, zajęła 2 miejsce w biegu na 600m, Oliwia Puchalska uczennica klasy 3a w rzucie dyskiem zajęła również 3 mie...
CZYTAJ WIĘCEJ

WIELKI SUKCES NASZYCH STRZELCÓW SPORTOWYCH

Dnia 8.10.2018 na strzelnicy Śląska Wrocław przy ulicy Świątnickiej odbyły się finały dolnośląskie w strzelectwie sportowym. Nasza drużyna została wicemistrzem i zdobyła srebrne medale.  Gratulujemy sukcesu. A oto jak przedstawiły  się wyniki: Na skanie brakuje jednego zawodnika: Jędrzeja Chalabali z wynikiem 86 pkt.
CZYTAJ WIĘCEJ

Dzień Sportu Szkolnego

W dniach 24 i 26 września 2018 roku na boisku lekkoatletycznym LO nr 2 we Wrocławiu spotkaliśmy się na zawodach sportowych z okazji DNIA SPORTU SZKOLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ. nr 71 we Wrocławiu. Cykliczna impreza miała miejsce jak co roku dzięki gościnności Liceum Ogólnokształcącego nr 2 we Wrocławiu. Imprezę ze względu na ilość startujących rozłożono na dwa dni. 24.09 startowali uczniowie klas 7,8 i III gimnazjalne, natomiast 26.09 uczniowie klas I-VI. Każdą klasę starszą w trójboju (60 m, skok...
CZYTAJ WIĘCEJ

Sukces zawodniczki SP71 na finale strefy wrocławskiej w LA

25 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się finały strefy wrocławskiej w Lekkiej Atletyce w ramach Indywidualnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało 7 zawodników i zawodniczek w konkurencjach: bieg 100m, bieg 1000m, skok w dal, rzut dyskiem. Wyśmienite 2 miejsce w konkurencji skoku w dal zajęła Paulina z 7d oddając skok na odległość 5,02 m. Gratulacje wielkie dla zawodniczki! Paulina będzie reprezentować szkołę w Finale Dolnośląskim.  
CZYTAJ WIĘCEJ

Nasi sportowcy „trójkolorowi”

Świetny występ naszej reprezentacji na FINALE STREFY WROCŁAWSKIEJ (dawne województwo). Super występ zanotowali nasi sportowcy na kolejnych zawodach lekkoatletycznych. Biorąc pod uwagę warunki, jakie do uprawiania lekkiej atletyki posiada nasza szkoła tym bardziej należy docenić te sukcesy: Złoty medal ze świetnym wynikiem 9,72m (poprawiony rekord życiowy o 1,5 m!) zdobył w pchnięciu kulą (4kg.) Sławek z klasy 6c. Pozostaje z dużymi szansami na finał wojewódzki. Srebrny medal z wynikiem 4.58 m...
CZYTAJ WIĘCEJ

2 miejsce koszykarek SP71 w BASKETMANII dziewcząt!!!

24 maja 2018 r nasza żeńska drużyna koszykarek z SP 71 rozegrała mecz o 1 miejsce w zawodach basketmani z drużyną z Gimnazjum nr 13. Mimo dużego zaangażowania i determinacji na boisku, dziewczyny uległy przeciwniczkom 48:14. Szybka gra i doświadczenie na boisku sprawiły, że to właśnie drużyna Gimnazjum 13 odniosła zwycięstwo. Jednak zawodniczki z SP 71 zasługują na ogromną pochwałę, gdyż po długotrwałej, 2 letniej walce i zajmowaniu 4 miejsca wreszcie udało się stanąć na podium oraz otrzymać ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Sukces lekkoatletek SP71 na zawodach lekkoatletycznych strefy Centrum

W dniu 10 maja 2018r na Stadionie Olimpijskim odbyły się kwalifikacje strefy centrum w Lekkiej atletyce. Wystartowało ok 1000 zawodników,a wśród nich również reprezentacja SP71 klas 7 i 2-3 gim. Sukces odniosły nasze 2 zawodniczki, startujące w konkurencjach technicznych: Paulina Kubis uczennica klasy 7D w skoku w dal zajęła 3 miejsce, oddając skok na odległość 4,92m, a Oliwia Puchalska uczennica klasy 2a w rzucie dyskiem zajęła również 3 miejsce, uzyskując wynik 18,55m. Obie zawodniczki uzysk...
CZYTAJ WIĘCEJ

Wiosenny Turniej Szachowy w G19

23 kwietnia 2018 r w Gimnazjum nr 19 przy ul. Dembowskiego we Wrocławiu zorganizowany został Wiosenny Turniej Szachowy dla uczniów klas 2 i 3 gimnazjum. Do udziału została zaproszona reprezentacja SP71(G 14), w której w składzie wystapili: Oliwia Puchalska 2a, Izabela Bilska 3c, Martyna Nowak 3c, Bartosz Guszczyński 2b, Maciej Luboń 2c, Kacper Bernaciak 3e. Turniej przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze 😃 do ostanich ruchów na szachownicach nic nie było jasne... Ostatecznie wygrała re...
CZYTAJ WIĘCEJ

Szkolny turniej Volleymanii

W sobotę 21 kwietnia odbył się kolejny w tym roku szkolnym turniej Volleymanii. Na boiskach spotkały się klasy szóste w kategorii czwórek. Nasze dziewczyny znowu odniosły sukces. Pierwszy zespół z SP 71 w składzie: Hania Biernacka, Ola Bieńkowska, Hania Falińska i Amelka Szpak, wywalczył awans do I ligi, wygrywając mecze z uczennicami z klas sportowych. Drugi zespół z SP 71 w składzie: Maja Kozłowska, Hania Szpak, Ania Grynkiewicz, Nina Czepil i Patrycja Kowal, po zaciętej rywalizacji, utrzymał ...
CZYTAJ WIĘCEJ