SPORT W SP71

Propozycja imprez i zawodów sportowych planowanych przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego dla uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2021/2022.

 • Współzawodnictwo sportowe klas I-III
 • Organizacja wieloboju sportowo-rekreacyjnego ( wiosna) – koordynator- P. Leopolski
 • Współzawodnictwo sportowe klas IV-V  (cały rok)
 • Rozgrywki w wybrane gry zespołowe ( ringo, unihok) – koordynator- P.  Leopolski
 • Współzawodnictwo sportowe klas VI-VII (cały rok)
 • Rozgrywki w wybrane gry zespołowe ( siatkówka, piłka nożna) -koordynator- M. Karpińska, J. Soberka
 • Współzawodnictwo sportowe klas VIII ( cały rok)
 • Rozgrywki  wybrane gry zespołowe ( siatkówka, piłka nożna, koszykówka) – koordynator- P. Puchalska, G. Bartosik   
 • Dzień Sportu Szkolnego klas I-VIII ( wiosna 2022)- P. Leopolski, zespół nauczycieli wf
 • Mistrzostwa SP 71 w pływaniu ( czerwiec 2022)- J. Soberka,  P. Leopolski
 • Mistrzostwa SP 71 w szachach ( październik- listopad 2021)- P. Puchalska
 • Turniej Mikołajkowy- mecz:  Nauczyciele- Uczniowie ( grudzień 2021)

Nasza uczennica Mistrzynią Dolnego Śląska

Sofia Mistrzynią
Z przyjemnością informujemy, że Sofia Hlyniuk, uczennica klasy 4 a, zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego w kategorii 8-11 lat OPEN SOLO. Zawody odbyły się w Oleśnicy. Serdecznie gratulujemy wygranego turnieju oraz życzymy Sofii dalszych sukcesów tanecznych. Uczennica na co dzień trenuje we Wrocławskiej Akademii Tańca. Informację przygotowała p. Paulina Kużaj-Markiewicz
CZYTAJ WIĘCEJ

Wicemistrzowie Wrocławia w minikoszykówce!

Zawody sportowe - minikoszykówka
Miło nam poinformować, że reprezentacja chłopców klas V i VI zdobyła srebrne medale i tytuł wicemistrzów Wrocławia w minikoszykówce. Po serii kwalifikacji i meczów grupowych strefy Centrum awansowała do finałów miasta.  Rozgrywki prowadzono w dwóch grupach- zwycięzcy grup spotkali się w WIELKIM FINALE, gdzie nasi reprezentanci rozegrali mecz z SP 16, której po zaciętej walce ulegli, zdobywając tytuł wicemistrzów Wrocławia i prawo do reprezentowania miasta w rozgrywkach powiatowych. Zespól wystę...
CZYTAJ WIĘCEJ

Mika na podium w Mistrzostwach Szkół Podstawowych!

Mika na podium
Mika przygodę z treningami we wrocławskim klubie Mako Judo rozpoczęła jesienią 2019 roku. Od tego czasu sukcesywnie podnosiła swe umiejętności. Regularne treningi zaowocowały zdobyciem podium i brązowym medalem w jej debiucie podczas Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Wrocławskiego, gdzie z dumą reprezentowała nasza Szkołę Podstawową nr 71. Informację przygotowali: p. Paweł Leopolski, p. Mikołaj Barancewicz
CZYTAJ WIĘCEJ

Sukces koszykarzy SP71

Koszykarze SP71
8 czerwca w Hali SP84 został zorganizowany Finał Wrocławskiej Ligii Koszykówki Basketmania. Impreza była zwieńczeniem sezonu koszykarskiego 2021 /2022, w której to wzięły udział 23 wrocławskie szkoły. Nasza szkolna drużyna koszykarzy w składzie: Butkiewicz P. 8b, Czajkowski W. 8b, KrzemińskiK. 8c, Kiec F. 8d, Przyłęcki W. 8d, Kowal A. 8d, Czajkowski W. 6b, Dąbrowski M. 6a, Kupiec J. 6a, Widawski Maks 5c, Kuczewski S. 5a i Romanowski O. 5c w całym sezonie dzielnie walczyli na parkietach Hali WKK...
CZYTAJ WIĘCEJ

Udział Koszykarzy SP71 w koszykówce 3×3

Koszykarze
W dniach 6-7 czerwca w zmaganiach koszykówki 3x3 udział brała nasza chłopięca drużyna koszykówki. W poniedziałek 6 czerwca w Mistrzostwach Wrocławia swoje mecze w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3, rozgrywała reprezentacja w składzie: Butkiewicz Piotr, Kowal Antek, Kiec Franek i Janukowicz Grzegorz. Po zaciętej walce w zmaganiach streetballowych, w których chłopcy mieli okazję zagrać po raz pierwszy, ostatecznie ulegając drużynie WKK w półfinale zajęli wysokie 5 miejsce. We wtorek ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Finały Dolnego Śląska w szachach

Finały Dolnego Śląska w szachach
W dniu 20 stycznia w Centrum Kreatywności Talent  odbywał się  Finał Dolnego Śląska w szachach w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasz szkoła wystawiła do zmagań przy szachownicach dwie drużyny,  drużynę dzieci z klas 4-6 i młodzieży z klas 7-8. Nasza "starsza" drużyna szachowa w składzie: Anna Skinderowicz, Aleksandra Misiejuk, Damian Denysów i Piotr Butkiewicz zajęła we wczorajszych rozgrywkach Finałów Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej II miejsce.Składam serdeczne gr...
CZYTAJ WIĘCEJ

Igrzyska Dzieci strefa centrum w koszykówce

Szkolna drużyna
W dniu 19.01.2022r w Hali WKK przy ul. Czajczej rozegrano mecze w koszykówkę w ramach Igrzysk Dzieci. Nasza szkolna drużyna, utworzona z uczniów klas 5 i 6, zaprezentowała się całkiem dobrze. W klasyfikacji ogólnej zajęła 7 miejsce, wygrywając honorowo swój ostatni mecz 18:8, ale najważniejsze są wrażenia i doświadczenie nabywane w grze. Nasi reprezentanci: Maks Widawski, Michał Dąbrowski, Oskar Romanowski, Jan Kupiec, Stanisław Kuczewski, Franek Kwarta, Tymon Przyłęcki i Wojtek Czajkowski. ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Basketmania 2019

W roku szkolnym 2018/2019 r w turnieju BASKETMANII z SP71 udział wzięły obie reprezentacje żeńska i męska.Nasze drużyny stanęły do walki bardzo zmotywowane i  w całym turnieju rywalizowały z mocnymi reprezentacjami innych szkół.Reprezentacja dziewcząt w składzie:Dominika Iskrzyńska, Natalia Derkacz, Natalia Majka, Oliwia Puchalska, Weronika Kosobudzka, Emilia Leineweber, Dominika Jackowska, Kasia Knapińska, Ania Grynkiewicz, Karolina Graf.Koszykarki z SP 71 miały nie lada zadanie, by...
CZYTAJ WIĘCEJ

Sukcesy uczniów SP71 na Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

W dniu 22 maja 2019 r na Stadionie Olimpijskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Wystartowało ok 1000 zawodników,a wśród nich również reprezentacja SP71 klas 7-8 i 3 gim. Wspaniałe sukcesy odnieśli:  Paulina Kubis uczennica klasy 8D w skoku w dal zajęła 1 miejsce, Salomea Jasiczek z klasy 8c, zajęła 2 miejsce w biegu na 600m, Oliwia Puchalska uczennica klasy 3a w rzucie dyskiem zajęła również 3 mie...
CZYTAJ WIĘCEJ

WIELKI SUKCES NASZYCH STRZELCÓW SPORTOWYCH

Dnia 8.10.2018 na strzelnicy Śląska Wrocław przy ulicy Świątnickiej odbyły się finały dolnośląskie w strzelectwie sportowym. Nasza drużyna została wicemistrzem i zdobyła srebrne medale.  Gratulujemy sukcesu. A oto jak przedstawiły  się wyniki: Na skanie brakuje jednego zawodnika: Jędrzeja Chalabali z wynikiem 86 pkt.
CZYTAJ WIĘCEJ