Debata „Używanie telefonów komórkowych w szkole”

19 października uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w debacie „Używanie telefonów komórkowych w szkole”. Przebieg debaty moderowali: Emilia Wróbel, Andrzej Olechowski. Gościnnie w naszej debacie uczestniczył dyrektor szkoły.

Uczniowie zastanawiali się nad argumentami „za” i „przeciw”. Przedstawiali je innym uczniom! Wspólnie przeanalizowaliśmy obecnie obowiązujące zasady. W świetle zapowiadanych zmian w regulaminie użytkowania telefonów komórkowych i innego sprzętu elektronicznego, zastanawialiśmy się w jakich sytuacjach można/trzeba używać telefonów i innej elektroniki.  Zebraliśmy również propozycje spędzania czasu podczas przerw. Nie ulega wątpliwości, że właśnie wtedy uczniowie najczęściej korzystają ze sprzętu elektronicznego.

Wszystkie propozycje zostały zebrane, spisane i jako opinia Samorządu przedstawione Dyrekcji Szkoły.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom uczestnictwo w debacie.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Emilia Wóbel