Spotkanie „Bezpieczne ferie” ze Strażnikiem Miejskim klasy 1b

„Bezpieczne ferie”  – wizyta strażnika miejskiego w klasie 1b

W ramach programu zdrowotnego „Na zdrowie” realizowanego w świetlicy przez panią Renatę Ziemiańską, uczniowie klasy 1b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z udziałem strażnika miejskiego, pana Pawła Grąbczewskiego, który zapoznał dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach czy łyżwach mogą być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w miejscach do tego nieprzeznaczonych, m.in. blisko drogi lub zbiornika wodnego. Pierwszaki dowiedziały się również do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zaistnienia zagrożenia oraz jak należy korzystać z numerów alarmowych. Dzieci obiecały, że podczas ferii będą pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa, które poznały na zajęciach.