Pasowanie na Pierwszoklasistę 14.10.2016r

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 14 października odbyło się pasowanie na ucznia. W uroczystości uczestniczyli rodzice i dziadkowie uczniów klas pierwszych oraz Pan Dyrektor i Pani Dyrektor.

Przed rozpoczęciem uroczystości rodziny dzieci otrzymały kolorowe słoneczka, którymi podczas występów wyrażały aprobatę dla dokonań pierwszaków.

Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego, w którym dzieci recytowały wiersze, śpiewały dużo piosenek oraz wykonywały różne zadania. Wykazały się wieloma umiejętnościami, za które otrzymały medale. Medale z symbolami zdobytych sprawności zostały umieszczone na tablicy przez jedna z mam.

Po programie artystycznym nastąpiła najważniejsza część uroczystości. Pan Dyrektor pasował wszystkich pierwszoklasistów, wychowawczynie wręczyły im dyplomy, a rodzice upominki przydatne do pracy w szkole. Podczas uroczystości panowała radosna atmosfera, dzieci wyglądały bardzo ładnie w strojach galowych, granatowych i bordowych  biretach.

Po zakończeniu części oficjalnej był czas na pamiątkowe zdjęcia.

Potem dzieci wraz z rodzicami udały się do swoich klas na słodki poczęstunek. Rodzice wyrazili ogromne zadowolenie z przebiegu uroczystości oraz wdzięczność za przygotowanie dzieci.