Zawody matematyczne Ekspress

3 i 4 listopada odbyły się szkolne zawody matematyczne w grze Ekspres z wykorzystaniem kart Tabliczka Mnożenia.

W zawodach brali udział wszyscy obecni uczniowie klas 4-6. Zawody miały na celu ćwiczenie znajomości tabliczki mnożenia, pracy zespołowej, współzawodnictwa, rozwijania sprawności fizycznej i zainteresowania uczniów matematyką. Uczniowie mieli za zadanie przebiec krótki dystans i połączyć karty w pary: działania z wynikami. Oceniana była poprawność oraz jak najkrótszy czas. Rywalizację wygrała klasa 5a, wyprzedzając nieznacznie klasę 6c. Trzecie miejsce zajęła klasa 5c. Gratulujemy zwycięzcom. Gratulujemy tym, którzy wykonali zadanie bezbłędnie. Czasami wynikało to z bardzo dobrej znajomości tabliczki mnożenia a czasami z dobrej strategii. Zachęcamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia. Szczególne osoby, które miały z nią problemy. Kolejne zawody już niedługo!