Święto Pluszowego Misia w naszej świetlicy…

Oj, działo się w naszej świetlicy z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia!
Pani Paulina i Pani Małgosia zorganizowały wspólna zabawę z misiowymi ulubieńcami. Na początek dzieci poznały historię powstania pierwszego misia pluszowego Teddiego oraz ustanowienia Dnia Misia. Dowidziały się ,że w rzeczywistości misie są naprawdę groźnymi drapieżnikami , żyjącymi na wszystkich kontynentach świata. No, poza Afryką i Australią , bo miś koala, to tak naprawdę żaden miś, ale torbacz i bliżej mu do kangura niż do niedźwiedzia.

Dzieci bawiły się wesoło w „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Jestem niedźwiadek”, „Tulisie”. Wiele emocji i śmiechu było w czasie odgadywania tytułów bajek i melodii z bajek , których bohaterami były misie.

Podsumowaniem święta były prace plastyczne orgiami z kółek, oczywiście z misiami w roli głównej, oraz quiz o niedźwiedziach z nagrodami. Aerobik i misiowa dyskoteka zakończyły się korowodem misiów po szkolnych salach i korytarzach.