Półkolonie zimowe – informacje dla rodziców

Informacje organizacyjne dotyczące półkolonii zimowych 2017
Organizator zapewnia opiekę w godzinach 7.00 – 17.00.
Ze względu na organizację zajęć, prosimy aby uczestnicy przychodzili najpóźniej o godzinie 8.00, byli odbierani najwcześniej ok. godz. 15.00. Wszelkie zmiany proszę zgłaszać opiekunowi grupy. Po godzinie 15.00, w przypadku małej liczby uczestników, grupy mogą być łączone. Rodzic jest zobowiązany odebrać dziecko do godziny 17.00.

Każdy uczestnik półkolonii jest zobowiązany zaraz po przyjściu zgłosić się do opiekuna oraz wypisać się u opiekuna. Gdy jest odbierany przez rodzica lub wychodzi samodzielnie (w tym przypadku potrzebna jest pisemna zgoda rodzica). Czas pobytu dziecka jest rejestrowany.

Legitymacja szkolna. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać legitymację szkolną. Dzieci mają zapewnione bezpłatne przejazdy w czasie półkolonii wyłącznie, gdy posiadają przy sobie ważną legitymacje szkolną.

Przy wejściu do szkoły znajduje się duża tablica informacyjna, na której znajdują się wszelkie informacje dotyczące półkolonii, w tym podział na grupy z numerami sal. Prosimy zapoznać się z planem na każdy dzień.

Posiłki. Uczniowie każdego dnia otrzymają kanapkę. W ciągu dnia dostępna będzie ciepła herbata. Jeżeli posiadają Państwo kubek termiczny, można zaopatrzyć w niego dziecko. Ma to wpływ na wygodę uczestnika. Kubek można napełniać wg potrzeb. Pozostali uczestnicy otrzymają kubki porcelanowe, które na koniec każdego dnia będą oddawane do kuchni.
Obiad będziemy spożywać na stołówce szkolnej zgodnie ze wcześniej ustalonym grafikiem.
Na korytarzu dostępny jest automat, z którego uczestnicy będą mogli korzystać (zimne napoje, paluszki, drobne słodycze).

W związku z zaplanowanym wyjściem do JumpWordu, bardzo prosimy, aby wcześniej zaopatrzyć dziecko w skarpetki antypoślizgowe. Są one konieczne podczas korzystania z Parku Trampolin.

Strój. Ubierając dziecko, bardzo proszę wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Każdego dnia mamy zaplanowane wyjście poza szkołę, podczas którego różną długość czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Konieczne jest posiadanie przez każde dziecko czapki, szalika i rękawiczek.

Zajęcia sportowe. Basen. Bardzo proszę uwzględnić te dwie formy aktywności fizycznej podczas przygotowywania stroju na kolejny dzień. Na zajęcia sportowe uczestnik powinien mieć wygodny strój zapewniający swobodę ruchów oraz odpowiednie obuwie. Na basen ręcznik, klapki, kąpielówki, czepek. Okularki – wg uznania. Suszarki są dostępne. Uczestnik nie musi wziąć udziału w zajęciach na basenie. W tym czasie przebywa pod opieką swojego opiekuna. Na basen wychodzi cała grupa. Uczniowie nie zostają w budynku szkolnym.

Szatnia. Podczas pobytu w szkole uczniowie zdejmują okrycia wierzchnie (uczniowie SP71 w swoich szafkach, uczniowie z innych szkół będą mieli przygotowane wieszaki). Wszystkich uczestników obowiązuje obuwie zmienne.

Sprzęt elektroniczny i zabawki. Uczestnicy mogą używać podczas półkolonii sprzętu elektronicznego. Informujemy, że organizatorzy ani opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności za przyniesiony sprzęt i zabawki. Kwestę wyposażenia dziecka w taki sprzęt podejmują państwo dobrowolnie i na własną odpowiedzialność.

Uczestnicy mogą przynosić małe plecaki z najpotrzebniejszymi rzeczami.

Na stronie szkoły w zakładce Półkolonia zimowa 2017 będą publikowane zdjęcia z półkolonii.

Informacja do wydrukowania w pdf.

Aktualny grafik zajęć w pdf.