Półkolonie zimowe II turnus. Fotorelacja.

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami zdjęć, które zostały zrobione w czasie zajęć II turnusu.

Poniedziałkowy poranek zaczęliśmy od spotkania z policjantem i pogadanką na temat bezpieczeństwa w czasie ferii i półkolonii. Edukacja dotycząca bezpieczeństwa była kontynuowana w kinie Arkady. Kolejni policjanci przedstawili zasady zachowania w sieci i zagrożenia jakie mogą wynikać z używania internetu. Po krótkiej pogadance, w której nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli, zobaczyliśmy film „Sing”. Po obiedzie odbywały się zajęcia w grupach: warsztaty z programowania, zajęcia teatralne, plastyczne oraz taneczne oraz zabawy z językiem angielskim.

We wtorek zobaczyliśmy film o zwierzętach żyjących w Afryce „Siedmiu wspaniałych”. Po projekcji, zwiedzaliśmy Afrykarium z przewodnikiem.  Uczestnicy półkolonii mogli karmić żółwie. Po obiedzie, dzieci uczestniczyły w zajęciach w grupach.

Środa obfitowała w atrakcje. Grupa III i IV miała spotkanie z leśnikiem, który opowiadał o pracy leśnika, zadanach Lasów Państwowych oraz mieszkańcach lasu. Wszystkie grupy brał udział w zajęciach na basenie w Sportowej Szkole Podstawowej nr 72. Trenerzy poprawiali technikę pływania naszych dzieci. Pięć grup wzięło udział w warsztatach Akademii Młodego Kucharza. Każdy miał możliwość własnoręcznego przygotowania spring rolls’ów, krojąc warzywa i zawijając je w papier ryżowy. Po obiedzie dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych i grafiki komputerowej w MDK. Nie zabrakło też gier i zabaw. W jednej z grup odbył się pokaz talentów.

W czwartek byliśmy na kręglach w Sky Bowling, zwiedzaliśmy Pałac Królewski i Ratusz, uczestniczyliśmy w zajęciach grafiki komputerowej,  malarstwa i rysunku w MDK oraz w spotkaniu z leśnikiem. W tym dniu, nie mogło zabraknąć tez pączków.

W piątek, po atrakcjach w parku trampolin Jump Word, kolejne grupy brały udział w lekcjach muzealnych w Muzeum Miejskim Wrocławia, warsztatach Akademii Młodego Kucharza oraz zajęciach z malarstwa i rysunku w MDK.

Półkolonie były pełne atrakcji i jak mówili uczestnicy, były bardzo udane.