AUSTRALIA WEEK IN OUR SCHOOL – podsumowanie

5.04.2017 odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Australii. Rozgrywka odbywała się w trzech turach- dla klas czwartych, piątych i szóstych. Turniej prowadziły uczennice klasy 5c- Milena Klimkowicz z Karoliną Kosmowską oraz Anna Grynkiewicz z Justyną Łochiną.

Konkurs był świetną okazją do zapoznania się z ciekawymi i mało znanymi faktami dotyczącymi odległej Australii nie tylko dla uczestników, ale także dla publiczności. Ponadto była to jedyna w swoim rodzaju okazja dotknięcia futerka prawdziwego kangura!

Czteroosobowe drużyny z poszczególnych klas dzielnie walczyły, starając się odpowiedzieć na każde pytanie, a publiczność dzielnie wspierała swoje reprezentacje. Walka była dość wyrównana, ale wygrali jak zawsze najlepsi J

I miejsce, 30 punktów do Ligi Klas, a także dyplomy oraz drobne upominki otrzymali:

• W klasach czwartych – klasa 4c,
  • w klasach piątych – klasa 5a,
  • w klasach szóstych -klasa 6b.

W ramach „Australia Week” uczniowie klas IV-VI przygotowali mnóstwo pięknych projektów,  a klasa 5c zasypała szkołę mnóstwem ciekawostek dotyczących Australii.

W pojedynku na Najlepszy „Projekt: Australia” wyniki rozłożyły się następująco:

• I miejsce 4c (projekt Kacpra Piwowarczyka)
  • II miejsce 5c (projekt Justyny Cembali)
  • III miejsce 5b (projekt Oliwii Tatar)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy także wszystkim uczniom, którzy włączyli się w organizację konkursu.

Organiatorzy: E.Gieroń oraz M.Grzebieniuk