„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” – akcja szkolnego wolontariatu w listopadzie

Jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej „ Złotówka dla św. Mikołaja”. Wychodząc  naprzeciw trudnej sytuacji dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, zamierzamy przygotować dla dzieci paczki z okazji św. Mikołaja oraz świąteczne. Dla tych dzieci taki świąteczny prezent będzie bezcennym darem. Dzięki temu wiele z nich będzie mogło zapomnieć o szarej rzeczywistości i o problemach rodzinnych. Dla wielu będą to pierwsze
i być może jedyne prezenty w życiu, które staną się wielką radością
i ubarwieniem tak trudnego życia. Ich rodzice często nie pamiętają lub nie mają środków, aby uczcić ten świąteczny czas, który jest przecież czasem wszystkich dzieci.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszych działań.

Słodycze, zabawki, przybory szkolne itp. prosimy przynosić do sali nr 24.

Zbiórka darów serca trwa od 21.11. – 3.12.2017r.

Przygotowane przez wolontariuszy prezenty zostaną przekazane Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.