Wizyta klasy 2 b w jednostce Straży Pożarnej

24 listopada uczniowie klasy 2b odwiedzili strażaków z pobliskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP nr 1 we Wrocławiu. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej oraz zasad bezpiecznego zachowania się w domu, w szkole i w miejscu publicznym. Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Przypomnieli też zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka zakładając  hełm oraz siedząc w kabinie wozu strażackiego. Podczas spotkania uczniowie uzyskali cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy straży pożarnej. Na zakończenie dzieci podziękowały za miłe i interesujące spotkanie i niezapomniane przeżycia.