VI Dolnośląski Konkurs „W kręgu fantasy”

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w VI edycji Dolnośląskiego Konkursu „W kręgu fantasy” na opowiadanie fantasy i pracę plastyczną utrzymaną w konwencji fantasy.

Prace konkursowe mają nawiązywać do powieści Ursuli K. Le Guin pt. „Czarnoksiężnik z Archipelagu”, której treść ma stanowić inspirację dla Młodych Twórców.

Konkurs adresowany jest do klas siódmych dolnośląskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Konkurs obejmuje dwie kategorie:

1. Praca literacka – opowiadanie fantasy do 6 stron formatu A4, czcionka 12, Times New Roman, interlinia 1,5 (dwie prace wyłonione na etapie szkolnym).
  2. Praca plastyczna utrzymana w konwencji fantasy (pięć prac wyłonionych na etapie szkolnym).

Termin przekazania prac nauczycielom polonistom na etap szkolny –  do 2 I 2018.

Wyłonione w etapie szkolnym prace zostaną wysłane do Organizatora konkursu 5 I 2018 (termin ostateczny).

Więcej informacji u polonistów oraz na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej i Gimnazjum nr 29 (w zakładce: Działania i pasje – W kręgu fantasy)

Małgorzata Mejer

koordynator konkursu