Zapraszamy do kodowania

Godzina Kodowania za nami. Uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zadania online przygotowane przez organizatorów akcji Hour of Code, w tym nowe zadania w Minecrafcie. Na korytarzu w budynku A można było bawić się w kodowanie na papierze. Mimo zakończenia Godziny Kodowania, zapraszamy do dalszej zabawy programowaniem:

• Do środy czekamy na konkursowe animacje świąteczne w Scratchu.
  • Na korytarzu pojawią się nowe świąteczne zadania kodowania na papierze.
  • Chętni uczniowie mogą spróbować sił w Code Monkey – platformie typu Game Based Lerning uczącej programowania za pomocą zabawy. Graj, napisz kod CoffeeScript, złap banany, uratuj świat. CoffeeScript jest profesjonalnym językiem programowania kompilowanym do JavaScriptu. Code Monkey jest platformą płatną. Możesz skorzystać z kilku bezpłatnych zadań na https://www.playcodemonkey.com/challenges/0  lub dołączyć do klasy i skorzystać z 2 tygodniowego, darmowego okresu próbnego. Aby dołączyć do klasy wpisz przy rejestracji kod: em2ms. Link do strony Code Monkey.  Strona jest dostępna w języku polskim (menu w prawym górnym rogu).
  • Spytaj nauczycieli informatyki o możliwość dołączenia do Ligi Niezwykłych Umysłów. Niedługo informacje na stronie!
  • Zapraszamy do udziału w zajęciach Akademii Kodowania dla klas 4, 5 oraz 6 oraz w Klubie Informatyka z Robotyką dla klas 7 oraz II i III gimnazjalnych. Szczegóły w zakładce Programowanie.
  • Niedługo ruszy III Wrocławski Konkurs Programowania w Scretchu, organizowany przez naszą szkołę. Szczegóły wkrótce!