Informacje dotyczące półkolonii zimowej

Organizator zapewnia opiekę w godzinach 7.00 – 17.00.

Ze względu na organizację zajęć, prosimy aby uczestnicy przychodzili najpóźniej o godzinie 8.00 i byli odbierani najwcześniej ok. godz. 15.00. Wszelkie zmiany proszę zgłaszać opiekunowi grupy. Po godzinie 15.00, w przypadku małej liczby uczestników, grupy mogą być łączone. Rodzic jest zobowiązany odebrać dziecko do godziny 17.00.

Każdy uczestnik półkolonii zgłasza się zaraz po przyjściu do opiekuna (lub do sali nr 15 w godzinach 7.00-7.45) oraz wypisuje się u opiekuna gdy jest odbierany przez rodzica lub wychodzi samodzielnie (w tym przypadku potrzebna jest pisemna zgoda rodzica). Ze względu na bezpieczeństwo czas pobytu dziecka jest rejestrowany. Prosimy o nieodbieranie dzieci podczas wyjść.

Przy wejściu do szkoły znajduje się tablica informacyjna, na której będą umieszczone wszelkie informacje dotyczące półkolonii, w tym podział na grupy z numerami sal. Szczegółowe plany dnia poszczególnych grup mogą się różnić. Plan ogólny jest bardzo podobny. Prosimy o zapoznanie się z planem na każdy dzień. Zdjęcia z półkolonii będą również publikowane na szkolnym koncie Facebook.

Legitymacja szkolna. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać legitymację szkolną. Dzieci mają zapewnione bezpłatne przejazdy w czasie półkolonii wyłącznie, gdy posiadają przy sobie ważną legitymacje szkolną.

Posiłki. Uczniowie każdego dnia otrzymają kanapkę. W ciągu dnia, będzie dostępna ciepła herbata. Prosimy, żeby uczniowie przynosili swoje termosy lub kubki termiczne, które będzie można napełnić. Obiad będziemy spożywać na stołówce szkolnej zgodnie ze wcześniej ustalonym grafikiem.

Strój. Ubierając dziecko, bardzo proszę wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne oraz rodzaj zaplanowanych zajęć. Każdego dnia wychodzimy poza szkołę, spędzając czas na świeżym powietrzu. Konieczne jest posiadanie przez każde dziecko ciepłego stroju, czapki, rękawiczek ewentualnie parasola. 17.01.2018 r. (środa, I turnus) i 26.01.2018  r (piątek, II turnus) zaplanowana jest gra terenowa. Dzieci spędzą kilka godzin na zewnątrz.

Basen w II turnusie. We wtorek 23.01.2018 r. zaplanowane jest wyjście na basen. Prosimy o wyposażenie dzieci w strój kąpielowy, ręcznik, klapki basenowe, czepek kąpielowy. Dzieci nieposiadające czepka nie są wpuszczane na basen.

Sprzęt elektroniczny i zabawki. Uczestnicy mogą używać podczas półkolonii sprzęt elektroniczny. Informujemy, że organizatorzy ani opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności za przyniesiony sprzęt i zabawki. Kwestę wyposażenia dziecka w taki sprzęt podejmują Państwo dobrowolnie i na własną odpowiedzialność.

Każdy uczestnik półkolonii musi posiadać obuwie zmienne do użytku wewnątrz szkoły. Dzieci nie będące uczniami Szkoły Podstawowej nr 71 będą miały zapewnione w szatni wieszaki, gdzie będą mogły zostawić okrycie wierzchnie i buty.