Pasowanie na czytelnika

Dzisiaj tzn. 26.02.2018 r. najmłodsi uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Podczas uroczystości dzieci obejrzały inscenizację o „Witajcie w naszej bajce”, której autorami byli uczniowie klasy 6A, którzy również wcielili się w różne postaci z bajek: Kota w Butach, Królewnę, skrzata Wiercipiętka, Prosiaczka i Narratora.

Po obejrzeniu przedstawienia dzieci zadawały przeróżne pytania bajkowym postaciom a potem samodzielnie wybierały książki, które chciały wypożyczyć. Czasami pomagali im w wyborze lektury bohaterowie spektaklu. Na zakończenie nowi czytelnicy zapoznali się z regulaminem biblioteki. Otrzymali również pamiątkowe zakładki i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy uczeń klasy I będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.