VIII Wrocławski Konkurs Biologiczny „Zdrowy człowiek w zdrowym środowisku”

VIII WROCŁAWSKI KONKURS BIOLOGICZNY „Zdrowy człowiek w zdrowym  środowisku”

dla uczniów szkół podstawowych klas VII – VIII i klas gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018

REGULAMIN KONKURSU „Zdrowy człowiek w zdrowym środowisku”

Cele konkursu

1. Wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań biologią człowieka w kontekście budzenia  wrażliwości uczniów na dobro człowieka i zachęcania do propagowania wiedzy o prawidłowym rozwoju i zdrowym życiu.
  2. Rozwijanie uzdolnień uczniów oraz podnoszenie poziomu ich wiedzy o możliwościach edukacji opartej na wiedzy biologicznej, podejmowania praktycznych działań na rzecz własnej przyszłości edukacyjnej.
  3. Kształtowanie właściwej postawy młodzieży wobec zagrożeń cywilizacyjnych oraz inspirowanie uczniów do podejmowania praktycznych działań w tym zakresie.

Tematyka konkurs

1. Konkurs obejmuje wiedzę i umiejętności wynikające z podstawy programowej dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych ( biologia, edukacja dla bezpieczeństwa, profilaktyka prozdrowotna, pierwsza pomoc) oraz wiedzę z wybranych zagadnień antropologii i medycyny .

Założenia organizacyjne

1. Organizatorem  konkursu jest: Szkoła Podstawowa nr 71 we Wrocławiu pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności
  2. Adres do korespondencji Biura Organizacyjnego Konkursu: Szkoła Podstawowa nr 71 budynek B, 50-002 Wrocław, ul. Kołłataja 1/6, e-mail: sekretariatg14@poczta.fm
    Koordynator Anna Hoffman

Uczestnicy konkursu

• Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie z wrocławskich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.
  • Udział uczniów w Konkursie „Zdrowy człowiek w zdrowym środowisku” jest dobrowolny.

Organizacja konkursu

1. Konkurs jest cykliczny i odbywa się corocznie we Wrocławiu.
  2. Konkurs składa się z dwóch etapów: I etap – szkolny,  II etap – międzyszkolny.

I etap – szkolny polega na:

• rozwiązaniu testu konkursowego przeprowadzonego według instrukcji i materiałów opracowanych przez organizatorów (23.02.2018 )
  • etap ten kończy się wyłonieniem uczestników etapu międzyszkolnego.

II etap – międzyszkolny  polega na:

• ukierunkowanej przez nauczyciela pracy własnej ucznia,  zapoznaniu się z prezentacją „Zasady racjonalnego żywienia dzieci i młodzieży?” umieszczoną na stronie szkoły  w zakładce konkurs
  • rozwiązaniu testu (maj) zawierającego wiedzę zgodną z podstawą programową oraz zdobytą na wszystkich dodatkowych zajęciach.

3. Komisja konkursowa w II etapie międzyszkolnym wyłania trzech laureatów oraz przyznaje wyróżnienia

Zasady racjonalnego odżywiania