Konkurs dla uczestników „DESC 2018” – prezentacja ppt  „Discover Australia and New Zealand ”

KONKURS DLA UCZESTNIKÓW „DESC 2018” – PREZENTACJA PPT
„Discover Australia and New Zealand ”
organizowany przez SP 40, SP 83 oraz WCDN we Wrocławiu.

Cele konkursu:

• poszerzanie wiadomości z zakresu tematów: wiedza o krajach anglojęzycznych, podróże i turystyka, kultura
  • rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji
  • doskonalenie umiejętności pracy z narzędziami IT
  • kształtowanie tolerancji wobec innych kultur

Adresaci

• wszyscy uczniowie powiatu wrocławskiego uczestniczący w konkursie DESC 2018 (włączając etap pierwszy).

Zasady uczestnictwa

• Każdy koordynator konkursu DESC 2018 chcący wraz z uczniami przystąpić do konkursu na prezentację multimedilaną, przeprowadza pierwszy szkolny etap w macierzystej szkole. Spośród zgłoszonych prezentacji szkolna komisja konkursowa wybiera jedną – maksymalnie dwie prace i przesyła na adres stacjonarny lub elektroniczny organizatorów.
  • do konkursu dopuszczone będą prezentacje odpowiadające tytułowi konkursu, złożone zgodnie z regulaminem i zapisane w programie Power Point w formacie .ppt, pptx
  • nadesłane prezentacje muszą być wykonane samodzielnie, nigdzie wcześniej niepublikowane i nienagradzane
  • do płyty prosimy dołączyć kopertę podpisaną: szkoła, imię, nazwisko, opiekun szkolny, wraz z kartą zgłoszeniową uczestnika i  zgodą opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych
  • nadesłane prace nie będą zwracane

Forma prezentacji

• uczniowie mają za zadanie wykonać prezentację PPT na temat wybranego kraju anglojęzycznego – Australii lub Nowej Zelandii  (długość minimum 6 minut – maximum 7 minut; maksymalna liczba slajdów – 30).
  • w oparciu o samodzielnie wyszukane materiały audiowizualne uczniowie przedstawiają wybrany kraj lub oba kraje w języku polskim
  • w prezentacji należy umieścić informacje o zabytkach, ciekawych miejscach, słynnych ludziach, wydarzeniach historycznych i kulturalnych, charakterystycznych zwyczajach, strojach, świętach narodowych i religijnych, sportach, ciekawostkach itp. (ilość elementów oraz ich kolejność wg uznania uczniów)
  • prezentację urozmaicić mogą fragmenty muzyki, wypowiedzi mieszkańców itp.
  • uczniowie powinni nadać swojej prezentacji oryginalną formę
  • jury (w składzie nauczyciele j. angielskiego oraz informatyki) podczas oceniania weźmie pod uwagę: zgodność prezentacji z tematem konkursu, pomysłowość i kreatywność uczniów, bogactwo zastosowanych form wyrazu (obraz, dźwięk, animacje, komentarze etc.), ogólne wrażenie artystyczne oraz poprawność językową, (podanie materiałów źródłowych ).

Laureaci

• Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów oraz dyplomy. Organizatorzy mogą przyznać również wyróżnienia.
  • Ważne – Nagrodzeni uczniowie zaprezentują  swoje prace podczas uroczystego rozdania nagród w konkursie DESC 2018 w siedzibie WCDN w dniu 27.04.2018 r.
    Treść wypowiedzi nie może być w całości odczytana z tekstu zawartego w prezentacji.
  • O szczegółach poinformujemy uczestników i opiekunów drogą mailową

W przypadku pytań dotyczących konkursu prosimy o kontakt mailowy: DESC_konkurs_PPT@interia.pl

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!