Wyniki „Szkolnego Konkursu Wiedzy o Nowej Zelandii”

11.04.2018 w ramach corocznych projektów dotyczących krajów anglojęzycznych odbył się w naszej szkole „Konkurs Wiedzy o Nowej Zelandii”. Rozgrywka odbywała się w trzech turach- dla klas czwartych, piątych i szóstych. Konkurs poprzedzony był lekcjami na temat faktów i ciekawostek dotyczących tego pięknego kraju oraz eliminacjami w postaci konkursów wewnatrzklasowych.

Konkurs był świetną okazją do zapoznania się z ciekawymi i mało znanymi faktami dotyczącymi odległej Nowej Zelandii nie tylko dla uczestników, ale także dla publiczności.

Czteroosobowe drużyny z poszczególnych klas dzielnie walczyły, starając się odpowiedzieć na każde pytanie, a publiczność dzielnie wspierała swoje reprezentacje. Walka była dość wyrównana, ale wygrali jak zawsze najlepsi.

I miejsce, 30 punktów do Ligi Klas, a także dyplomy oraz drobne upominki otrzymali:

W klasach czwartych – klasa 4c,
w klasach piątych – klasa 5a,
w klasach szóstych -klasa 6a.

Uczniowie klas IV-VI przygotowali mnóstwo pięknych projektów, a klasa 6b zasypała gazetki na korytarzach mnóstwem ciekawostek dotyczących Nowej Zelandii.

Pozostałe punkty do Ligi Klas:

II miejsce i 20 pkt do Ligi Klas- 4a, 5c i 6b
III miejsce i 10 pkt do Ligi Klas- 4b, 5b i 6c

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy także wszystkim uczniom, którzy włączyli się w organizację konkursu.
Organizatorzy: E. Gieroń oraz M. Grzebieniuk.