Szkolenie z programowania w Snap! prowadzone przez firmę SAP

W piątek w naszej szkole odbyło się warsztat z programowania w Snap! prowadzone przez zespól SAP Young Thinkers z Niemiec. W szkoleniu brali udział uczniowie klasy 4b oraz 4a i 5c. Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie w kreatywnej atmosferze poznawali podstawy języka oraz wykonali praktyczne i zabawne ćwiczenia.

Czym jest Snap!
Snap! jest wizualnym język programowania. Jest prosty tak jak Scratch, posiada jednak wiele dodatkowych możliwości (tworzenie funkcji, list pierwszej klasy). Snap! jest bezpłatnym oprogramowaniem typu open  source, działa w przeglądarce, Przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest również platformą do nauki „poważnego” programowania. Jest implementacją języka Scratch i pozwala na importowanie projektów stworzonych w Scratchu do Snap!-a. Działanie platformy oraz więcej informacji można znaleźć  na stronie Snap!

SAP Young Thinkers  jest częścią SAP University Alliances Network. Jako inicjatywa edukacyjna SAP skupia się na edukacji wokół digitalizacji aby umożliwić młodym ludziom kształtowanie cyfrowego świata jutra.

Dziękujemy przedstawicielom  SAP Young Thinkers  za ciekawe warsztaty. Wszyscy się świetnie bawili, jednocześnie zdobywając nowe umiejętności.