Uczniowski Program Stypendialny (UPS)

Uwaga Stypendyści!

W związku ze zmianą dokumentacji dotyczącą wniosków o przyznanie stypendiów, bardzo proszę o wydrukowanie i ponowne wypełnienie załączników.

Przypominam, że termin dostarczania wniosków upływa w piątek 15.06 do godziny 14:00

Celem UPS jest wspieranie uzdolnień uczniów wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  W ramach tego programu uczniowie mogą ubiegać się o stypendium naukowe.  W tym roku uczniowie mogą ubiegać się o następujące stypendia:

I. Stypendium Miasta Wrocławia za wybitne osiągnięcia w nauce

1. Ze świadczenia finansowego wypłacanego w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego ubiegać się mogą uczniowie posiadający:
  • celujące oceny na świadectwie końcowym (minimum pięć)
  • oraz szczególne osiągnięcia w każdych dziedzinach, na szczeblu co najmniej wojewódzkim (okręgowym).

2. Wnioski o udzielenie stypendiów dla uczniów spełniających wyżej wymienione warunki wraz z listami kandydatów składają dyrektorzy szkół w terminie do 30 czerwca każdego roku.

3. Stypendium udzielane jest TYLKO jeden raz w czasie trwania nauki w szkole danego typu na okres 10 miesięcy, tj. od września do czerwca

DOKUMENTY DO ZŁOŻENIA:

Wszystkie niezbędne dokumenty należy złożyć w szkole NAJPÓŹNIEJ do 15 czerwca
w sekretariacie budynku B lub u Pani Aleksandry Jachimowicz.

II. Tytuł laureata ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej (I, II, III miejsce)

1. Wnioski o udzielenie stypendiów dla uczniów spełniających wyżej wymienione warunki wraz z listami kandydatów składają dyrektorzy szkół w terminie do 30 czerwca każdego roku

2. O stypendium ubiegać się mogą LAUREACI olimpiad.

3. Wykaz olimpiad znajduje się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu w zakładce Egzamin gimnazjalny —- Organizacja – materiały informacyjne — punkt 4 i 5

DOKUMENTY DO ZŁOŻENIA:

na okres 10 miesięcy, tj. od września do czerwca.

Wszystkie niezbędne dokumenty należy złożyć w szkole NAJPÓŹNIEJ do 15 czerwca
w sekretariacie budynku B lub u Pani Aleksandry Jachimowicz.

Dodatkowe informacji w sprawach Uczniowskiego Programu Stypendialnego  można uzyskać pod numerami  telefonów:
dla szkół podstawowych: 71 777 81 46,
dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych: 71 777 78 52.