Klasa 3aG Mistrzem SP 71 w piłce nożnej!

W czerwcu w naszej szkole młodzież klas 7 i 2-3 gimnazjum rywalizowała ze sobą w Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.

Swój udział  w turnieju głosiły reprezentacje klas (5 zawodników+1 bramkarz): 7a, 7b, 7c, 7d,7f, 2aG, 2bG, 2cG, 2dG, 2eG, 3aG, 3bG, 3cG, 3eG.

Grając w 5 grupach eliminacyjnych wyłonionych został 6 drużyn ćwierćfinałowych, natomiast do finału weszły niespodziwanie 2 zespoły z klas: 7a(dzięki walkowerowi oddanemu przez 7b), 7d(pokonując 3cG) oraz 3aG(pokjonując w ćwierćfinale 3bG).

Finałowe mecze były bardzo wymagające i zacięte… Do ostatniej kropli potu, a pogoda niestety nie oszczędzała zawodników, walka była wyrównana, wszystko się mogło wydarzyć… Ostatecznie zwyciężyła drużyna z klasy 3aG, pokonując obu swoich rywali… Drugie miejsce zajęła 7d, na miejscu trzecim uplasowała się 7a.

Dekoracji finalistów dokonała pani Dyrektor, wręczając drużynie zwycięskiej piekny Puchar oraz medale i dyplomy zawodnikom wszystkich trzech drużyn, a także słodkości… Wyróżnionym Najlepszym Zawodnikiem rozgrywek został Igor, który zdobył wszystkie 9 bramek dla swojej drużyny! Brawa!

Gratulujemy zwycięzcom! Ale również serdecznie gratulacje dla pozostałych finalistów za to, iż przełamali swoje „lęki” i z uniesioną głową stanęli do walki z prawie Absolwentami Gimnazjum!

Dziękuję również młodym sędziom – Maciejowi i Jakubowi, za pomoc w organizacji turnieju!

Paulina Puchalska