Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

W imieniu nauczycieli historii zapraszam do udziału  w XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

6 listopada o godz. 13.00 odbędzie się etap szkolny ,   w roku szkolnym 2018/2019 zatytułowany „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”.

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie  proszeni są o zgłoszenia do 12 pazdziernika 2018 do nauczyciela historii – Joanny Łaźniowskiej (przez wiadomości w dzienniku elektronicznym Vulcan)

Zakres tematyczny :

• znajomość zagadnień z historii Polski i historii powszechnej w latach 1939–1948;
  • wiedza dotycząca  dziejów  oręża  polskiego  w  latach  1939–1948,  z  uwzględnieniem  znajomości  broni i barwy, formacji   wojskowych,   dowódców,   architektury   obronnej, topografii   wojskowej,   symboliki, literatury, muzyki i pieśni, malarstwa historycznego.

Informacje szczegółowe na stronie: www.losyzolnierza.pl

Joanna Łaźniowska – koordynator konkursu