Obchody Światowego Dnia Filozofii

Z okazji Światowego Dnia Filozofii uczennice z klasy 6B przygotowały w ramach projektu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” akcję czytelniczą „Poznajemy bajki filozoficzne”, których autorem jest Michel Piquemal.
Zosia i Kasia zaprezentowały uczniom klas: 4, 5 i 6 „Trzy sita”, „Piekło i raj”, „Rybak i przedsiębiorca” oraz „Złodziej siekier”. Bajki, które były czytane, pochodzą z książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Polecamy i zachęcamy do czytania bajek filozoficznych autorstwa Michela Piquemala, które zawierają wiele mądrości i głębokich przemyśleń:

„Bajki filozoficzne. Jak żyć na ziemi”

„Bajki filozoficzne. Świat mitologii”
„Bajki filozoficzne”

„Filozofowie dla dzieci”

„Bajki filozoficzne. Jak żyć razem”

Informację przygotowała: Małgorzata Jaszczołt