Jadłospis – I turnus

  Obiad
Poniedziałek Zupa koperkowa Indyk w sosie Kasza gryczana Sałatka z kiszonych ogórków Herbata z owoców leśnych A 1, 2, 5
Wtorek Zupa fasolowa Pierogi z truskawkami Jogurt grecki z malinami Herbata z cytryną Jabłko A 1, 2, 3, 5,
Środa Zupa jarzynowa Spaghetti Sos neapolitański Ser żółty tarty Kompot truskawkowy A 1, 2, 3, 5
Czwartek Pomidorowa z brązowym ryżem Kurczak z pieca Ziemniaki z koperkiem Surówka wielowarzywna Herbata malinowa Gruszka A 1, 2, 3, 4, 5
Piątek Kapuśniak Ryba miruna –filet z pieca Ziemniaki z koperkiem Surówka z  rzodkwi  i marchewki herbata z cytryną A 1, 2, 3,4, 5

Porcje śniadań i podwieczorków oraz  porcje obiadowe – gramatura zależna od rodzaju dania: Wędliny i nabiał 60-80g,                     warzywa 60-80g, pieczywo 50-80g, Zupy 250-300 ml, Mięso, ryby i surówki 100-150g, Napoje 200-250 ml. Dodatki skrobiowe 100-150g

Jadłospis może się zmienić z przyczyn niezależnych.

Dla Rodziców i Opiekunów: Informacja o alergenach w żywności przekazana jest wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011

A: Alergeny: 1.Gluten, 2. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą), 3. Jaja i produkty pochodne. 4. Ryby i produkty pochodne. 5. Seler i produkty pochodne. 6. Orzeszki ziemne (orzeszki arachidowe) i produkty pochodne.7. Gorczyca i produkty pochodne. 8. Soja i produkty pochodne. 9. Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzech pistacjowy, orzechy makadamia i produkty pochodne. 10. Nasiona sezamu i produkty pochodne. 11. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l w przeliczeniu na SO2. 12. Łubin i produkty pochodne.3. Mięczaki i produkty pochodne. 14. Skorupiaki i produkty pochodne.