Pszczółka Maja sobie lata!

Dzisiejsze zajęcia na świetlicy w klasie 1B były poświęcone pszczołom, uczniowie najpierw rozmawiali z wychowawcą czym różni się pszczoła od osy, podawali cechy charakterystyczne dla nich, dzielili się swoimi doświadczeniami (lub doświadczeniami kogoś znajomego) spotkania z pszczołą lub osą. Wysłuchali dźwięków, które wydają te owady, dowiedzieli się, jakie gniazda buduje osa, a jakie pszczoła oraz co pożytecznego (lub nie) daje obecność tych owadów w środowisku. Wspomniane były też inne owady z rodziny: trzmiel, szerszeń i bąk, które uczniowie również mogli zobaczyć na zdjęciach i filmach. W końcowym etapie zajęć dzieci wykonywały swoje własne pszczoły przy użyciu butelek plastikowych, bibuły, drucików kreatywnych, papieru oraz oczek. Radość w oczach dzieci podczas tworzenia pszczół w 3D – bezcenna. 

Sylwia Hebda