Stypendia dla uczniów i absolwentów w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA”. Wnioski do 18 czerwca!

Szanowni Państwo !

Poniżej informacje dotyczące tegorocznych programów stypendialnych.  W razie jakichkolwiek pytań, proszę kontaktować się telefonicznie z Działem Projektów Edukacyjnych, tel. 71 777 78 52, lub osobiście w kancelarii Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. G. Zapolskiej 4 (IV piętro, pok. 439)

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:  18.06.2019 (WTOREK)

TERMIN NIEPRZEKRACZALNY!!!!

Wnioski przyjmuje p. Aleksandra Jachimowicz.
Przypominam o możliwości składania wniosków o stypendia dla uczniów i absolwentów Państwa szkół w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA”.  Wnioski można składać w 2 kategoriach:

1- Stypendium Miasta Wrocławia za wybitne osiągnięcia w nauce

2- Stypendium Miasta Wrocławia dla laureatów w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej

Dla Państwa wygody załączniki do obu stypendiów zamieszczam powyżej na naszej stronie.

Wrocławskim programem wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA objęci są uczniowie, którzy uzyskali w roku szkolnym 2018/2019 co najmniej pięć ocen celujących na świadectwie oraz posiadają szczególne osiągnięcia w różnych dziedzinach szkolnych i pozaszkolnych na szczeblu co najmniej wojewódzkim / okręgowym a w przypadku szkół podstawowych powiatowym w roku szkolnym 2018/2019.
Spełnienie wyżej wymienionych kryteriów należy zaświadczyć kopiami dokumentów potwierdzonymi za zgodność z oryginałem
Dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej może złożyć nie więcej niż trzy wnioski o przyznanie stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce.

Stypendia przydzielane w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA” mają charakter uznaniowy. Ich liczba jest uzależniona od wysokości środków finansowych zaplanowanych w budżecie Gminy Wrocław na ten cel.

Więcej informacji na ten temat oraz formularze wniosków znajdą Państwo na stronie internetowej:http://www.wroclaw.pl/uczniowski-program-stypendialny-ups

Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

Aleksandra Jachimowicz