Wykład na Uniwersytecie klasy 1B

Dnia dzisiejszego klasa 1B wybrała się na zorganizowany przez wychowawcę świetlicy wykład w ramach Fundacji Uniwersytet Dzieci pt. „Dlaczego warto myć ręce? Opowieść o drobnoustrojach obok nas”. Uczniowie odwiedzili Centrum Naukowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci słuchając wykładu, siedząc w ogromnej auli i dowiadując się, jaki wpływ mają bakterie na nasz organizm, do czego są nam potrzebne, jak duże są różne rodzaje bakterii, czy w kosmosie też istnieją drobnoustroje oraz dlaczego musimy myć ręce. Dzieci obejrzały też krótką bajkę edukacyjną związaną z tematem wykładu, dowiedziały się jak mogą wyglądać bakterie, mierzyli wielkość drobnoustrojów przy użyciu linijki oraz na sam koniec mieli możliwość oceny wykładu za pomocą żetonów. Był to czas pełen wrażeń i wielu ciekawostek. 

Sylwia Hebda