Informacje dotyczące półkolonii letniej

Organizator zapewnia opiekę w godzinach 7.00 – 17.00.

Ze względu na organizację zajęć, prosimy aby uczestnicy przychodzili najpóźniej o godzinie 8.00 i byli odbierani najwcześniej ok. godz. 15.00. Wszelkie zmiany proszę zgłaszać opiekunowi grupy. Po godzinie 15.00, w przypadku małej liczby uczestników, grupy mogą być łączone. Rodzic jest zobowiązany odebrać dziecko do godziny 17.00.

Każdy uczestnik półkolonii zgłasza się zaraz po przyjściu do opiekuna (lub do sali nr 14 w godzinach 7.00-7.45) oraz wypisuje się u opiekuna gdy jest odbierany przez rodzica lub wychodzi samodzielnie (w tym przypadku potrzebna jest pisemna zgoda rodzica). Ze względu na bezpieczeństwo czas pobytu dziecka jest rejestrowany.

Przy wejściu do szkoły znajduje się tablica informacyjna, na której będą umieszczone wszelkie informacje dotyczące półkolonii, w tym podział na grupy z numerami sal. Szczegółowe plany dnia poszczególnych grup mogą się różnić. Plan ogólny jest bardzo podobny. Prosimy o zapoznanie się z planem na każdy dzień.

Na stronie szkoły: www.sp71.wroc.pl  znajduje się zakładka Półkolonia letnia 2019, w której zostaną umieszczone informacje organizacyjne, menu, rozkład zajęć. Mogą tam również zostać publikowane zdjęcia z poszczególnych dni.
W I tygodniu w poniedziałek, po spotkaniu z policjantem idziemy na film Paskudy. UglyDolls. We wtorek, środę i czwartek zaplanowaliśmy zajęcia sportowe z trenerem w Hasta La Vista: squash, badminton i tenis stołowy oraz wyjście na kręgle, Muzeum Pana Tadeusza lub do Pałacu Królewskiego i minigolf w Parku Grabiszyńskim (2 grupy minigolf mają już w poniedziałek). W piątek jedziemy na zajęcia do stajni Ardena.

W II tygodniu w poniedziałek, po spotkaniu z policjantem idziemy na film Sekretne życie zwierzaków domowych 2. We wtorek, środę i czwartek zaplanowaliśmy również zajęcia sportowe z trenerem w Hasta La Vista: squash, badminton i tenis stołowy oraz wyjście na kręgle, zajęcia w Narodowym Forum Muzyki i Pawilonie Czterech Kopuł. Dwie grupy mają zajęcia w NFM już w poniedziałek. W piątek jedziemy do wioski indiańskiej Pocahontas.

Legitymacja szkolna. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać legitymację szkolną. Dzieci mają zapewnione bezpłatne przejazdy w czasie półkolonii wyłącznie, gdy posiadają przy sobie ważną legitymacje szkolną.

Posiłki. Uczniowie każdego dnia otrzymają kanapkę. Rano w stołówce będzie można napić się herbaty. W ciągu dnia, na terenie szkoły, dostępna będzie woda w dystrybutorach. Prosimy, żeby uczniowie przynosili swoje napoje lub butelki/bidony, które będzie można napełnić.

Jadłospis na I turnus

Obiad będziemy spożywać w stołówce szkolnej zgodnie ze wcześniej ustalonym grafikiem.
W piątek nie będzie obiadu. Uczestnicy otrzymają dodatkowo słodką bułkę oraz mus owocowy. W I tygodniu w piątek zaplanowany jest wyjazd do stajni Ardena a w II tygodniu w piątek jedziemy do Wioski Indiańskiej Pocahontas. W piątki planujemy w czasie wycieczki zorganizować grill. Uczestnicy będą mogli zjeść kiełbasę z grilla.

Strój. Ubierając dziecko, bardzo proszę wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne oraz rodzaj zaplanowanych zajęć. Każdego dnia wychodzimy poza szkołę, spędzając czas na świeżym powietrzu. Konieczne jest posiadanie przez każde dziecko nakrycia głowy. Sugerujemy również posmarować dziecko kremem z filtrem przeciwsłonecznym. Krem można dać dziecku do plecaka. Wychowawcy nie będą zapewniali kremów ze względu na możliwość wystąpienia uczulenia czy alergii (niezależnie od zgody rodziców). W czasie upałów planujemy uruchomić na terenie szkoły kurtynę wodną, pod którą dzieci będą się mogły zmoczyć i schłodzić. Proszę zwrócić uwagę na buty dziecka. Powinny być one wygodne, umożliwiające marsz (raczej nie klapki).

Strój sportowy. W związku z zaplanowanymi wyjściami na zajęcia sportowe do Hasta La Vista (we wtorki, środy i czwartki), bardzo prosimy, żeby w te dni dzieci wyposażyć w strój sportowy oraz buty sportowe z jasną – niemarkującą podeszwą. W przypadku braku stroju sportowego lub właściwego obuwia, dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach sportowych.

Sprzęt elektroniczny i zabawki. Uczestnicy mogą używać podczas półkolonii sprzętu elektronicznego. Informujemy, że organizatorzy ani opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności za przyniesiony sprzęt i zabawki. Kwestę wyposażenia dziecka w taki sprzęt podejmują Państwo dobrowolnie i na własną odpowiedzialność.

Każdy uczestnik półkolonii otrzyma chustę, do oznakowania grupy. Obowiązkiem uczestnika jest noszenie jej w czasie wyjść w wyznaczonym miejscu. Chusty zostaną podpisane przez wychowawców, rozdawane na wyjścia i na koniec każdego dnia będą zbierane. Uczestnicy dostaną je do domu na zakończenie turnusu.

Uczestnicy przynoszą małe plecaki z najpotrzebniejszymi rzeczami (woda, skarpetki, czapka, …).

W przypadku niepogody proszę zapewnić buty zmienne do użytku wewnątrz szkoły.