Jadłospis – II turnus półkolonii

  O B I A D ALERGENY
Poniedziałek Kapuśniak , pieczywo mieszane           Wieprzowina w sosie Ryż paraboliczny Surówka szwedzka Herbata owocowa 1, 2, 5      
Wtorek Zupa pomidorowa z makaronem Potrawka z kurczaka Młode ziemniaki z koperkiem Sałata z winegret        Kompot wieloowocowy 1, 2, 5 1, 2, 2    
Środa Zupa fasolowa, chleb Pierogi z truskawkami  Polewa jogurtowa Morele Herbata owocowa 1, 2, 5 1,2,3 2
Czwartek Zupa jarzynowa Kotlety rybne Młode ziemniaki z koperkiem Surówka z kapusty kiszonej Kompot wiśniowy 1, 2, 5 1,2,3,4 2 2

Porcje obiadowe – gramatura zależna od rodzaju dania: Zupy 250-300 ml,  Mięso, ryby i surówki 100-150g,  Napoje 200-250 ml. Dodatki skrobiowe 100-300 g

Dla Rodziców i Opiekunów: Informacja o alergenach w żywności przekazana jest wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011

Alergeny: 1.Gluten, 2. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą), 3. Jaja i produkty pochodne. 4. Ryby i produkty pochodne. 5. Seler i produkty pochodne. 6. Orzeszki ziemne (orzeszki arachidowe) i produkty pochodne  .7. Gorczyca i produkty pochodne. 8. Soja i produkty pochodne. 9. Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzech pistacjowy, orzechy makadamia i produkty pochodne. 10. Nasiona sezamu i produkty pochodne. 11. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l w przeliczeniu na SO2. 12. Łubin i produkty pochodne.                         13. Mięczaki i produkty pochodne. 14. Skorupiaki i produkty pochodne.   Jadłospis może się zmienić z przyczyn niezależnych