„Młodzi Głosują”

Szkoła Podstawowa nr 71 wzięła udział w realizacji projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej  „Młodzi Głosują”. Projekt jest realizowany przez CEO od 25 lat.

Celem projektu były działania profrekwencyjne przed wyborami – tym razem parlamentarnymi.

Projekt został zrealizowany w klasach siódmych i ósmych.

Parę dni przed planowaną datą szkolnych wyborów grupa projektowa z klasy 8E ( Agata Radomska, Małgorzata Wesołowska, Magdalena Styś, Zofia Szczygieł. Tomasz Raczkowiak, Olga Najnigier, Patrycja Orsa, Karolina Graf, Zofia Kiestrzyń) rozpoczęła kampanię pro frekwencyjną – uczniowie przygotowali prezentację, plakaty i ulotki.

Najważniejszym punktem kampanii było przeprowadzeni  lekcji, podczas których  uczniowie zostali zapoznani z zasadami wyborów parlamentarnych, programami wyborczymi kandydatów do parlamentu oraz wykonali test preferencji wyborczych wg. „Latarnika Wyborczego”. Efektem zajęć były sondażowe wyniki preferencji wyborczych naszych uczniów umieszczone na tablicy informacyjnej na II piętrze.

10 października 2019 podczas przerw pomiędzy lekcjami uczniowie uprawnieni do głosowania w SP71 – uczniowie klas siódmych i ósmych – mogli zagłosować w szkolnej komisji wyborczej, usytuowanej na korytarzu na II piętrze.

Wyniki szkolnego głosowania zostały umieszczone na tablicy informacyjnej na II piętrze.

Joanna Łaźniowska
opiekun grupy projektowej