PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 71 WE WROCŁAWIU 19 października 2019 r.

W dniu 19 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej nr 71 we Wrocławiu. Uczniowie wszystkich klas pierwszych ubrani w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Po gorącym powitaniu  uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na scenie. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, wiedza o Polsce i naszym mieście, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po zakończeniu części artystycznej nauczyciele w imieniu uczniów zwrócili się do Pana Dyrektora o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania. Po uroczystości dzieci udały się do swoich sali lekcyjnych na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i ołówki z logo szkoły.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Przygotowała: Beata Giermek