W ramach podsumowania corocznego projektu dotyczącego wybranego kraju anglojęzycznego „English Speaking Country Week” 28.11.2010r. odbył się w naszej szkole  „Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii”.

Rozgrywka odbywała się w dwóch turach- dla klas czwartych oraz piątych.  Konkurs poprzedzony był lekcjami na temat faktów i ciekawostek dotyczących tego pięknego kraju oraz eliminacjami w postaci konkursów wewnatrzklasowych.

Konkurs był świetną okazją do zapoznania się z ciekawymi i mało znanymi faktami dotyczącymi Wysp Brytyjskich nie tylko dla uczestników, ale także dla publiczności.

Czteroosobowe reprezentacje z poszczególnych klas dzielnie walczyły, starając się odpowiedzieć na każde pytanie, a publiczność dzielnie wspierała swoje reprezentacje.

Walka była dość wyrównana, ale wygrali jak zawsze najlepsi.
I miejsca, a także dyplomy oraz drobne upominki otrzymali:
W kategorii klas czwartych – klasa 4b,
w kategorii klas piątych – klasa 5a,

Uczniowie klas IV-V przygotowali także mnóstwo pięknych projektów, które możemy podziwiać na tablicach przy sali 28.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Organizator: Ewa Gieroń