Wycieczka do Złotego Stoku klas pierwszych i oddziału 0B

Hej ho, hej ho, do pracy by się szło! I w ten oto sposób klasy pierwsze oraz oddział zerówki „B” wybrały się na wycieczkę mikołajkową do Złotego Stoku w poszukiwaniu, a jakże – Mikołaja i sztabek złota. Całodniowa wycieczka pełna była wszelakich atrakcji, począwszy od wędrówek po zakamarkach kopalni, poznania historii kopalni, jej tuneli, korytarzy, poprzez wspaniałe aktywności zorganizowane dla podopiecznych. Dzieci miały okazję przejechać się wagonikiem górniczym, zobaczyć jak wybija się monety, jak wytapia się złoto, malowały przygotowane postaci aniołków, zjeżdżali na zjeżdżalni wewnątrz kopalni, poznawali jej wnętrze i wreszcie – spotkali upragnionego Mikołaja wraz z jego elfem. Uczniowie dostali od Świętego certyfikaty, czapki mikołaja i wagoniki ze złotem, na koniec zrobili sobie pamiątkowe wspólne zdjęcie. Wycieczkę uznajemy za bardzo udaną!

Przygotowała: Sylwia Hebda