Wrocławski Dzień Czytania w szkolnej bibliotece

Nasza Szkoła uhonorowała otrzymanie Nagrody Nobla przez Panią Olgę Tokarczuk organizując obchody Wrocławskiego Dnia Czytania. W dniach 9-10 grudnia biblioteki budynku A i B urządziły różnorodne imprezy czytelnicze. Uczniowie klas 4 i 5 zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej w budynku A, gdzie czytali w ramach lekcji języka polskiego fragmenty swoich ulubionych książek. Na lekcji geografii uczniowie klasy 5b czytali fragmenty książek znajdujących się w bibliotece szkolnej traktujących o klimacie i jego zagrożeniach. Na zajęciach dodatkowych np. etyce, uczniowie usłyszeli fragmenty lub całość własnych propozycji książkowych. Na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie klas 6-8 czytali łamańce językowe, a na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych uczniowie prezentowali przed grupą wybrany przez siebie artykuł. Ponadto ochotnicy z klas 8 udali się do uczniów klas 1-3 i przeczytali im baśń braci Grimm „Pani Zima”. Następnie w nawiązaniu do przeczytanej bajki rozmawiali z młodszymi kolegami na temat nagród i kar za dobre i złe uczynki oraz o tym czym jest dobry uczynek.

Wszystkie przeprowadzone w tym czasie akcje czytelnicze miały na celu promocję czytania i książek jako ważnego elementu w życiu młodego człowieka.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Alicja Dral
Małgorzata Jaszczołt