Płaszcz Józefa – warsztaty literacko – plastyczne na zajęciach etyki w klasach drugich

Uczennice z kl. 5C: Lena i Zosia  w ramach projektu „Biblioteka dobre miejsce dla człowieka” przeprowadziły warsztaty literacko-plastyczne na podstawie książki „Płaszcz Józefa” Simmsa Tabacka dla uczniów z klas drugich uczęszczających na zajęcia etyki. Dzieci słuchały i, tak jak tytułowy Józef, przerabiały swój papierowy płaszcz na kurtkę, kamizelkę…  Uczniowie tworzyli swoje autorskie prace z wykorzystaniem guzika, który pozostał po starym płaszczu.

Powstały małe dzieła sztuki, które młodzi twórcy wykonywali z wielkim zaangażowaniem. Lekcja bardzo się podobała zarówno uczestnikom jak i dziewczętom prowadzącym zajęcia.
Zapraszamy do obejrzeniu zdjęć.

Przygotowała Małgorzata Jaszczołt