Poligloci grają i śpiewają

4 grudnia 2019 w Miejskim Domu Kultury „Fabryczna” we Wrocławiu, uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność zaśpiewać oraz zagrać na instrumentach w profesjonalnym studio pod czujnym okiem akustyka – Pana Grzegorza Jurka. Tego dnia zespół dokonał nagrania jednej z najbardziej znanych i najczęściej śpiewanych kolęd na świecie – „Cichej nocy”. W okresie Bożego Narodzenia śpiewa ją blisko dwa miliardy ludzi na wszystkich kontynentach w ponad 300 językach i dialektach. Nasi poligloci wykonali kolędę aż w pięciu językach: niemieckim, francuskim, hiszpańskim, angielskim i polskim. Grupę śpiewaków przygotowała Pani Monika Wcisło-Wilshere przy współpracy Pani Edyty Grzywnowicz-Starmach oraz Pani Magdaleny Synal. Opracowania kolędy dokonała Pani Marta Mrzygłód-Chudyk, która czuwała nad warstwą muzyczną przedsięwzięcia. W naszej interpretacji pojawiły się różnorodne instrumenty, na których grali nasi uczniowie – częściowo uczestnicy Szkolnej Orkiestry Dętej, działającej w ramach projektu „Wszystko gra” – w składzie:

 • Hanna Bonczar – flet poprzeczny
 • Alicja Słońska – flet poprzeczny
 • Kornelia Kiedrzyn – klarnet
 • Sofia Helfer-Dukszto – saksofon altowy
 • Cezary Ćwik – saksofon altowy
 • Alicja Oliniewicz-Kosatka – trąbka
 • Wojciech Oko – trąbka
 • Wincenty Warczewski – trąbka
 • Nikola Rokita – ukulele
 • Łukasz Gronowicz – gitara
 • Piotr Krupiarz – akordeon
 • Katarzyna Knapińska – perkusja
 • Weronika Klimczak – instrumenty perkusyjne
 • Marta Mrzygłód-Chudyk – fortepian
 • Grzegorz Jurek – gitara basowa (gościnnie)

Wokaliści: Anna Serwik-Mróz (gościnnie), Antonina Bartoszewicz, Agata Borek, Justyna Chojecka, Magdalena Dolla, Julia Herbut, Zuzanna Hoppe, Sonia Iwanow, Barbara Jaśkiewicz, Wiktor Jędrzejak, Magdalena Kaczmarska, Kacper Kamiński, Nikoletta Kleszczyńska, Karolina Kosmowska, Martyna Migacz, Natalia Parcheniak, Julia Pitek, Karolina Przybyła, Maja Puchalska, Nikola Rokita, Bartłomiej Sieja, Amelia Sikora, Arina Zakharenko.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy z całego serca! Jesteśmy z Was bardzo dumni! Specjalne podziękowania składamy również Łukaszowi Czarneckiemu, który dokonał nagrań wideo oraz pamiątkowe zdjęcia. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy krążek.

Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie – Jimmy Page