Półkolonie zimowe

Szanowni Państwo, 

Dziękujemy za wybranie oferty półkolonijnej Naszej Szkoły.

Na chwilę obecną zakończyliśmy rekrutację uczestników. Prosimy na bieżąco śledzić informacje umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń.

Półkolonie zimowe organizowane są dla dzieci w wieku 7 – 14 lat. Podczas każdego turnusu (tygodnia) dla dzieci będą przygotowane atrakcyjne wyjścia i zajęcia prowadzone na terenie szkoły. Codziennie dzieci otrzymują śniadanie oraz obiad. Opieka nad dziećmi  sprawowana jest w godzinach 7.00 – 17.00. Dzieci podzielone są na grupy zbliżone wiekowo, grupy liczą max 13 uczestników.

Pośród zaplanowanych atrakcji znajdują się: Spotkanie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa z przedstawicielami Policji, wyjście do kina, zajęcia na Kręgielni, zajęcia sportowe w Hasta la Vista, zajęcia lepienia w Glinie GoJump (II turnus), GoAir (II turnus),… 

Informacje organizacyjne:

Ze względu na organizację zajęć, prosimy aby uczestnicy przychodzili najpóźniej o godzinie 8.00 i byli odebrani do godz. 17.00.

Każdy uczestnik półkolonii zgłasza się zaraz po przyjściu do opiekuna (lub do sali nr 14 w godzinach 7.00-7.45) oraz wypisuje się u opiekuna gdy jest odbierany przez rodzica lub wychodzi samodzielnie (w tym przypadku potrzebna jest pisemna zgoda rodzica). Ze względu na bezpieczeństwo czas pobytu dziecka jest rejestrowany.

Przy wejściu do szkoły znajduje się tablica informacyjna, na której będą umieszczone wszelkie informacje dotyczące półkolonii, w tym podział na grupy z numerami sal. Szczegółowe plany dnia poszczególnych grup mogą się różnić. Plan ogólny jest bardzo podobny. Prosimy o zapoznanie się z planem na każdy dzień.

Legitymacja szkolna. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać legitymację szkolną. Dzieci mają zapewnione bezpłatne przejazdy w czasie półkolonii wyłącznie, gdy posiadają przy sobie ważną legitymacje szkolną.

Posiłki. Uczniowie każdego dnia otrzymają kanapkę. Rano w stołówce będzie można napić się herbaty. Uczniowie posiadający własne bidony/termosy będą mogli je napełnić herbatą. Obiad będziemy spożywać w stołówce szkolnej zgodnie ze wcześniej ustalonym grafikiem.

Strój. Ubierając dziecko, bardzo proszę wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne oraz rodzaj zaplanowanych zajęć. Każdego dnia wychodzimy poza szkołę, spędzając czas na świeżym powietrzu. Konieczne jest posiadanie przez każde dziecko nakrycia głowy. Proszę zwrócić uwagę na buty dziecka. Powinny być one wygodne, umożliwiające marsz. Do użytku w szkole proszę zapewnić buty zmienne.

Strój sportowy. W związku z zaplanowanymi wyjściami na zajęcia sportowe do Hasta La Vista, bardzo prosimy, żeby w te dni dzieci wyposażyć w strój sportowy oraz buty sportowe z jasną – niemarkującą podeszwą. W przypadku braku stroju sportowego lub właściwego obuwia, dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach sportowych.

Sprzęt elektroniczny i zabawki. Uczestnicy nie mogą używać podczas półkolonii sprzętu elektronicznego. Informujemy, że organizatorzy ani opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności za przyniesiony sprzęt i zabawki.

Uczestnicy przynoszą małe plecaki z najpotrzebniejszymi rzeczami.