Finalistka I Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

Mam zaszczyt poinformować, że Uczennica naszej Szkoły, Aleksandra Butkiewicz z klasy VIII C,  została finalistką I Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych i tym samym znalazła się w gronie najlepszych uczniów z całego kraju, otrzymując jednocześnie najwyższą liczbę punktów wśród uczestników z Dolnego Śląska.

Zmagania Olimpijczyków (ustne i pisemne) trwały od grudnia. Uczniowie musieli wykazać się pełną wiedzą z zakresu Szkoły Podstawowej, jak również umiejętnością analizy i interpretacji utworów wykraczających poza Podstawę Programową. Ostatni trzeci etap zawodów miał odbyć się pod koniec marca, jednak, ze względu na trwającą kwarantannę, został on odwołany.

Wielkie gratulacje za wspaniałe osiągnięcie!

Małgorzata Mejer