Kangur już tuż tuż!

Drodzy uczniowie. Oto kilka rad, które mogą okazać się pomocne przed przystąpieniem do konkursu Kangur.

Proszę pamiętać że logujecie się za pomocą loginu i hasła otrzymanego od szkolnego koordynatora. Proszę się nie rejestrować, powstanie błędne konto na którym nie będzie możliwości rozpoczęcia konkursu.

Przy pierwszym zalogowaniu się musicie zaakceptować regulamin, wejść w zakładkę „Konkursu” i wziąć udział w konkursie.

Proszę upewnić się, że po zalogowaniu się  widzicie przycisk „Rozpocznij” na szarym tle. Przycisk w chwili rozpoczęcia konkursu się uaktywni.


Bardzo proszę o spokojne podejście przy uruchamianiu konkursu we właściwym terminie.
Jednocześnie czyni to ok. 30 tys. użytkowników.

Oto kilka rad od organizatora konkursu:

– Po kliknięciu „Rozpocznij” odczekać do 20 sekund, jeśli nie otworzyła się nowa strona, kliknąć ponownie „Rozpocznij”.
– Po uruchomieniu się nowej strony zaczynają się ściągać zadania, widać stronę z szarym nagłówkiem, i pustym ekranem, po chwili (do 1 minuty) pojawi się kręcące kółko, czyli zaczyna się pobieranie zadań. To trwa 1-2 minuty. Później swobodnie można wybierać zadania klikając na ich numery. Procedura z reguły trwa znacznie krócej. Jeśli po upływie
wskazanych czasów nie ma reakcji, odświeżyć przeglądarkę lub ponownie się zalogować.
– Po załadowaniu konkursu WSKAZAĆ KLASĘ!
– W przypadku przerwania konkursu proszę spokojnie powtórzyć procedurę rozpoczęcia konkursu. Odpowiedzi są na bieżąco zapisywane.  Po ponownym uruchomieniu konkursu może pojawić się komunikat:  „Zasób konkursowy jest już otwarty w innym oknie. Czy na pewno chcesz ponownie otworzyć ten zasób interaktywny ” – KLIKNĄĆ „TAK”. Wówczas uczeń będzie kontynuował wcześniej przerwany test. Wcześniejsze wskazania są zapisane i będą widoczne.
– Po zakończonym czasie odpowiedzi zostaną zapisane automatycznie. Jeśli uczeń zakończy wcześniej może skorzystać z przycisku „Zapisz i wyjdź” i może się wylogować / zamknąć przeglądarkę.
– po zakończonym teście uczeń może obejrzeć test ze swoimi odpowiedziami.

Na platformie dzwonek.pl nie będą publikowane wyniki konkursu (ani po próbie, ani po konkursie właściwym). Wyniki będą dostępne tradycyjnie na „kangurowym” koncie szkoły. Zostaną Państwo o nich poinformowani.

Trzymam kciuki za wszystkich uczestników. Powodzenia!

Szkolny koordynator: Emilia Wróbel