Wyniki konkursu Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej 2019/2020

Szanowni Państwo, drodzy uczestnicy V Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej!

W tej edycji gospodarzem wernisażu i wystawy pokonkursowej będzie Muzeum Architektury we Wrocławiu. Jury zapoznało się z projektami wzorów sztuki użytkowej nadesłanych w formie zdjęć. Przy wyborze prac komisja zwracała uwagę na: zgodność z tematem konkursu, unikatowość wzoru, kompozycję graficzną, kreatywność, pomysłowość oraz walory i funkcje użytkowe. Pod uwagę brano również możliwość wdrożenia projektu do produkcji (w przypadku starszych uczestników) oraz inspiracja, jaką może on stanowić dla designerów.

Z przyjemnością informujemy, że jury w składzie:

z ramienia ASP im. E.Gepperta:

– prof. Jan Kukuła z Katedry Wzornictwa Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii
– dr hab. Joanna Teper z Katedry Ceramiki
– dr hab. Stanisław Sobota z Katedry Szkła z Wydziału Ceramiki i Szkła,

a z ramienia Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego:
– Bogumiła Katkowska – koordynatorka projektów artystycznych prowadzonych przez WCRS, absolwentka szkoły sztuk plastycznych,

dokonało oceny prac zgłoszonych do V edycji biennale.

Z naszej placówki prace aż 6 uczniów zostało zakwalifikowanych do prestiżowej wystawy pokonkursowej V Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej. Gratulujemy!

Przygotowała: Wioletta Pechta