XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki „I ty możesz zostać baśniopisarzem”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „I ty możesz zostać baśniopisarzem”.

Oto wyzwanie konkursowe:

Wyobraź sobie, że trzymasz w ręku czarodziejskie pióro, które przeniesie Cię w dalekie, nieznane strony, do niezwykłego Królestwa Baśni Andersena. Spotkasz tam znane Ci postacie. Przeżyjesz z nimi fantastyczne przygody, a jedną z nich opowiesz nam. Możesz napisać baśń, wiersz lub scenariusz spektaklu teatralnego.

Wymagania konkursowe:

• twórcze wykorzystanie wybranych motywów z twórczości Hansa Christiana Andersena,
  • wierność przesłaniu charakterystycznemu dla twórczości Hansa Christiana Andersena,
  • zawarcie w pracy elementów wiedzy o tradycji i kulturze swojego regionu (opisy stroju, potrawy, obyczajów, krajobrazów itp.) – praca bez tych elementów nie podlega ocenie,
  • uwzględnienie charakterystycznych cech wybranego gatunku literackiego.

Oceniane będą także:

• oryginalność kompozycji, narracji, obrazowania,
  • bogactwo języka, żywość dialogu,
  • poprawność stylistyczna, gramatyczna, ortograficzna i interpunkcyjna,
  • estetyka pracy: marginesy, akapity, właściwy zapis dialogu, poprawność zapisu scenariusza.

Prace konkursowe należy przygotować w formacie Word. Mają mieć maksymalnie 3 strony formatu A4, napisane czcionką Times New Roman, rozmiar 14, wielkość interlinii (odstępu między wierszami) – 1,5, marginesy normalne.

Autor najciekawszej baśni zdobędzie tytuł „Odkrywca Krainy Baśni”. Nagrodzone teksty zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora konkursu www.psp2.radom.pl/konkurs oraz w tomiku baśni pokonkursowych. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i wyróżnienia, a wszyscy uczestnicy – dyplomy.

Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 3 prace. Termin nadsyłania prac to 5 stycznia 2021 roku. Uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o przesłanie swoich prac na adres:

(najlepiej jako załącznik do wiadomości) do 15 grudnia, żeby został jeszcze czas na ostateczną redakcję tekstu i wybór trzech najlepszych prac do wysłania.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora konkursu http://www.psp2.radom.pl/konkurs/index.php/regulamin