31. Ogólnopolski Konkurs na opowiadanie o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki

Polski Komitet Olimpijski zaprasza uczniów z klas IV-VIII do udziału w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie o tematyce olimpijskiej. Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania, które dotyczyć będzie jednej lub kilku z poniższych kwestii:

1. własne doświadczenie sportowe,
  2. fabularyzacja losów wielkich zwycięzców lub przegranych,
  3. zasada fair play i szacunku dla innych,
  4. radość z ruchu, wysiłku i zwycięstwa nad sobą,
  5. równowaga między ciałem a umysłem,
  6. tradycje sportowych w rodzinie.

Opowiadanie powinno być zgodne z Kartą Olimpijską oraz Statutem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, które dostępne są na stronie www.olimpijski.pl. Nie może przekroczyć 6 stron tekstu – należy zastosować czcionkę Times New Roman 12 pkt., odstęp między wierszami tekstu 1,5.

Komisja konkursowa dokona oceny zgłoszonych opowiadań biorąc pod uwagę zgodność prac z wymaganiami konkursu, oryginalność przekazu, poprawność językową. Laureaci wyłonieni zostaną w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.

Zwycięskie opowiadania (siedem w każdej kategorii) zostaną opublikowane w książce poświęconej konkursowi. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

Ze szkoły możemy wysłać trzy opowiadania z klas IV-VI oraz trzy opowiadania z klas VII-VIII. Ponieważ prace konkursowe należy zgłosić do organizatorów do 26 marca, uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o przysłanie swoich prac na adres:

do 10 marca, by był jeszcze czas na poprawki redakcyjne.

Zachęcam do udziału w konkursie.

Wanda Jełowicka