Jak się uczyć, czyli jak dbać o mózg – zajęcia etyki uczniów klas 3

Julia Janowicz,  ucz. kl. 3a, przeprowadziła w dniu 17.02.2020 r. zajęcia dla koleżanek i kolegów uczęszczających  na lekcje etyki. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o książkę Sen Alicji, czyli działa mózg. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, szczególnie gdy odgrywali role poszczególnych organów czytając tekst z podziałem na role. Na zajęciach dzieci wymieniały sposoby dbania o mózg jako najważniejszego organu człowieku odpowiedzialnego za naukę, osobowość, uczucia . Na zakończenie  zajęć uczniowie dzielili się wrażeniami z lekcji, którą prowadziła ich koleżanka. Julka, która wystąpiła w roli nauczyciela, na zakończenie lekcji opowiedziała o swoich spostrzeżeniach podczas prowadzenia lekcji. Najbardziej uczniom podobał się udział w zaimprowizowanym teatrze.
Zapraszamy do obejrzeniu zdjęć z zajęć.

Przygotowała: Małgorzta Jaszczołt