XV Ogólnopolski Konkurs Literacki „Okno”

Stowarzyszenie Wszechstronnego Rozwoju „NA SKRZYDŁACH MOTYLA” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie zapraszają uczniów z klas IV-VIII do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim. Zadanie konkursowe polega na napisaniu utworu prozatorskiego (opowiadanie, bajka) lub trzech wierszy o dowolnej tematyce.

Opowiadanie lub bajka nie mogą przekroczyć 10 stron tekstu – należy zastosować czcionkę Times New Roman 12 pkt., odstęp między wierszami tekstu 1,5, margines dolny, górny oraz boczne 2,5 cm.

Komisja konkursowa dokona oceny zgłoszonych prac i wyłoni laureatów w dwóch przedziałach wiekowych: uczniowie urodzeni w latach 2005-2008 oraz uczniowie urodzeni w latach 2009-2011.

Prace laureatów opublikowane zostaną w tomiku poświęconym konkursowi. Laureaci otrzymają również nagrody rzeczowe.

Ponieważ prace konkursowe należy zgłosić do organizatorów do 31 marca, uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o przysłanie swoich prac na adres:

do 15 marca, by był jeszcze czas na poprawki redakcyjne.

Zachęcam do udziału w konkursie.

Wanda Jełowicka