Wybory_grafika

Wybory przewodniczącego SU na rok szkolny 2021/2022

Rozpoczynamy proces wyłaniania Zarządu Samorządu Uczniowskiego na kolejny rok szkolny. Poniżej znajdziecie informacje o wymaganiach stawianych kandydatom oraz dokumenty niezbędne do zgłoszenia kandydatury.

Na przewodniczącego może kandydować może każdy uczeń z klas 4 -7 spełniający określone warunki:
1) Uczeń musi posiadać pozytywną ocenę przewodniczącego klasy/całej klasy oraz wychowawcy (wniosek składa przewodniczący klasy)
2) Uczeń uzyskuje co najmniej dobre wyniki w nauce i na koniec pierwszego półrocza otrzymał z zachowania ocenę nie niższą niż dobra.

Terminarz:
12.05 – 25.05 zgłaszanie kandydatów
26 maja – 9 czerwca kampania wyborcza
10 czerwca (lub 11)  – wybory przewodniczącego/przewodniczącej

Uczeń zainteresowany kandydowaniem zgłasza chęć uczestnictwa wychowawcy i przewodniczącemu klasy. Kandydat podpisuje zgodę na kandydowanie, przewodniczący klasy i wychowawca wystawiają obiektywną ocenę. Tak uzupełniony wniosek należy złożyć do p. Emilii Wróbel (druk do pobrania tutaj).

Lista Kandydatów zostaje zamknięta w dniu 25.05 o godz. 12.00, następnego dnia zostaje ogłoszona.

Od 26 maja kandydaci rozpoczynają swoją kampanię wyborczą.

Proszę wszystkich kandydatów o przygotowanie plakatów ze swoi wizerunkiem, kilkoma słowami o sobie i zarysem planu wyborczego. Chcę, aby każdy uczeń mógł się z nimi zapoznać. Plakaty na czas kampanii będą wywieszone na tablicy SU.